DataLife Engine > новини > Американські науковці з'ясували, як 20 секунд обіймів впливають на організм людини

Американські науковці з'ясували, як 20 секунд обіймів впливають на організм людини

Американські науковці з'ясували, як 20 секунд обіймів впливають на організм людини

За часів обмежених контактів і дотримання дистанції зростає туга по близькості, фізичного контакту і обіймам. Вчені з'ясували, що відбувається в людському організмі після 20-секундних обіймів

Про це повідомляє ТСН з посиланням на Die Welt.

{reklama}

Згідно з дослідженням Американського психосоматичного товариства, вже після 20 секунд обіймів у пар спостерігається підвищення рівня окситоцину.

Коли людину обіймають, вона відчуває довіру, симпатію, безпеку і спокій - це сприятливо як для психіки, так і для фізичного самопочуття. В ці моменти організм виробляє сигнальні речовини, які в народі називають "гормонами щастя". Наприклад, окситоцин надає заспокійливу дію, допомагає позбутися від стресу і зміцнює міжлюдські стосунки.

Втім, щоб поліпшити своє самопочуття, необов'язково обіймати людину. Так, в університеті шведського міста Шевде було виявлено позитивний вплив обіймів з собаками.

А невролог Себастьян фон Берг з Бремена також радить обіймати дерево.

"Це здається смішним, але якщо одного разу спробувати, ви помітите: це дає приємне, сильне почуття", - говорить він.

Дослідники з японського Університету Тохо, спостерігаючи за частотою серцевих скорочень новонароджених, встановили, що" середні "по силі обійми батька заспокоюють найкращим чином - не тільки дітей, а й батьків.

Біопсихолог Себастьян Окленбург з Бохума вивчає разом з колегами, чи впливає емоційний контекст на те, як обіймаються люди.

"Зі спостережень за сотнями зустрічей в зонах прильоту і вильоту в аеропорту ми зробили висновок: якщо мають місце почуття, люди частіше обіймають іншу людину лівою рукою. Ліва половина тіла управляється правою півкулею головного мозку, яка бере активну участь в обробці позитивних і негативних емоцій ", - прокоментував вчений.

До речі, науковці виявили, що повільне поїдання смачної їжі також може підвищити вироблення окситоцину.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад