DataLife Engine > новини / Новини світу > Учені знайшли ліки, які можуть знизити тяжкість коронавірусу

Учені знайшли ліки, які можуть знизити тяжкість коронавірусу

Учені знайшли ліки, які можуть знизити тяжкість коронавірусу

Ізраїльські вчені довели, що препарат фенофібрат для зниження рівня жирів у організмі може значно змінити тяжкість коронавірусу і спосіб лікування пацієнтів із цим захворюванням.

За словами дослідників, жоден доброволець, який вживав ліки, не помер від COVID-19, а час перебігу хвороби в них значно зменшився. Про це пише EurekAlert.

{reklama}

Зазначається, що коронавірус перешкоджає ефективному розщепленню жиру в легенях. Тож під час дослідження фахівці встановили ефективність у цьому фенофібрату (Tricor) – схваленого Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) препарату, який наявний на ринку з 1975 року і був розроблений для боротьби з високим рівнем тригліцеридів (жирів) в організмі.

Початкові лабораторні результати й нові дані від 1500 ізраїльських пацієнтів із COVID-19 були багатообіцяльними. Люди вживали багато подібних ліків, але саме фенофібрат, кажуть фахівці, допомагає зупинити прогресування хвороби у заражених COVID-19, зменшуючи пошкодження легень.

Підкреслюється, нібито пацієнти, які лікувалися цим препаратом, за лічені дні видужували від інфекцій у легенях, викликаних коронавірусом. Дослідження навіть показало, що "серед цих пацієнтів була нульова смертність".

На думку дослідницької групи, застосування цього визнаного препарату, який широко доступний, недорогий і довів свою безпеку, може змінити наслідки COVID-19 – від руйнівного захворювання до набагато більш керованої форми респіраторної застуди.

Тепер ізраїльські вчені продовжать дослідження паралельно з іншими клінічними центрами в США, Південній Америці та Європі.

"Навіть зараз, коли ми бачимо впровадження численних вакцин, спрямованих на зниження передачі хвороби і захист вразливих груп населення, цей препарат може допомогти в прямому лікуванні вірусу і знизити його серйозність і смертність. Ми сподіваємося побачити перші результати клінічних досліджень найближчими місяцями", – зазначають учені.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад