DataLife Engine > новини / Новини України > Медик пояснив, як хворим на коронавірус вдома врятуватися від нестачі кисню

Медик пояснив, як хворим на коронавірус вдома врятуватися від нестачі кисню

Медик пояснив, як хворим на коронавірус вдома врятуватися від нестачі кисню

В умовах пандемії коронавірусу багато хворих пацієнтів відчувають брак кисню і самостійно намагаються вдома забезпечення себе і рідних кисневими концентраторами, але не знають елементарних правил користування обладнанням. А це загрожує вибухом кисневого балона.

Як вдома використовувати кисневий концентратор, розповів відомий доктор Євгеній Комаровський.

{reklama}

Він наголосив, що важливо перед використанням знати, що таке редуктор і кисневий балон. Зокрема, потрібно пам’ятати, що кисень несумісний з жирами, тобто, якщо руки в олії або чомусь подібному, не можна працювати з кисневими балонами. Таке обладнання вибухонебезпечне.

Зі слів Комаровського, якщо під час інфікування коронавірусом, відчувається дефіцит кисню і пульсоксиметр показує сатурацію нижче 92%, то кисневий балончик на 40 вдихів або киснева подушка, якою користуються кілька хвилин, нічого принципово не змінять.

Кисень потрібен, коли є відчуття нестачі повітря і/або пульсоксиметр показує нижче 93. Комаровський каже, що вдома найефективніше і найбезпечніше використовувати кисневий концентратор. Але важливо перед використанням провітрювати кімнату, бо обладнанню потрібно добувати кисень.

"І якщо ви поставили концентратор в кімнату, але все навколо закрили, щоб хворого, не дай боже, не продуло, то прилад не зможе ефективно працювати - йому просто не буде звідки брати кисень", - пояснює фахівець.

У разі, якщо пацієнт вирішує придбати або взяти в оренду кисневий концентратор, варто звернути увагу на те, що прилад повинен бути розрахований щонайменше на 5 літрів за хвилину (а краще на 10). Використовувати його допоки не піде відчуття нестачі повітря, поки не перестанете задихатися, і сатурація не стане 95 і вище.

"Скільки на це піде часу - не знає ніхто. Але крім концентратора обов’язково ще лежати на животі щонайменше 4−6 годин на день. І тільки коли стане суб'єктивно й об'єктивно (сатурація підніметься мінімум до 93−95) краще, зможете поділитися концентратором з тим, хто його потребує", - підсумував Комаровський.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад