Не тільки від AstraZeneсa. Степанов заявив, що в Україні буде не один тип вакцини від COVID-19
Україна може отримати вакцину від коронавірусу від різних компаній-виробників, а не тільки від AstraZeneсa.
Про це розповів глава МОЗ Максим Степанов, коментуючи заяву в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я Ігоря Кузіна про те, що Україна, можливо, отримає вакцини AstraZeneсa.
{reklama}
Міністр пояснив, що компанія входить в COVAX і є основною з виробництва препаратів для постачання глобальної системи.
"У зв'язку з тим, що у нас підписані всі документи з COVAX, то, мабуть, він на це спирається. Всі інші вакцини, які зараз виробляються, теж будуть в Україні", - уточнив він.
Степанов додав, що влада готується до будь-якого розвитку подій.
"Ми готуємося до будь-якого розвитку подій, в тому числі і до зберігання і транспортування Pfizer, яка зберігається при температурі -70 градусів. У нас є можливості це робити. Кількість одноразового зберігання менше, ніж при + 2- + 8, але ми залучаємо промислові компанії, щоб її зберігати і транспортувати", - резюмував міністр.
Напередодні Кузин заявив, що Україна, швидше за все, отримає вакцину компанії AstraZeneсa. Він нагадав, що зараз відомі результати клінічної ефективності вакцин Pfizer / BioNTech (95%), Moderna (94%) і AstraZeneca (70%). При цьому перші дві вакцини повинні зберігатися при температурі від -80 до -60 градусів Цельсія, а третя - при температурі від +2 до +8 градусів Цельсія.
Нагадаємо, щеплення робитимуть за рахунок мобільних бригад і стаціонарних пунктів. За даними Центру громадського здоров'я, в 12 пріоритетних груп населення, які першими повинні отримати вакцини, увійшли:
працівники сфери охорони здоров'я;
військові;
педагоги;
люди похилого віку;
особи, які живуть в соцустановах;
люди з супутніми захворюваннями і так далі.
Вакцинація буде проходити в чотири етапи:
січень-квітень 2021 - люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією COVID-19;
квітень-червень 2021 - люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
червень-вересень 2021 - люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави;
вересень 2021 - березень 2022 - люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
Під першочергову вакцинацію в цілому потрапляють майже 21 млн осіб (20 866 390), або половина населення України.
Людям, які вже перехворіли COVID-19, теж потрібно буде вакцинуватися.
Повернутися назад