Як безпечно подорожувати за кордоном на власному авто*
* На правах реклами
Готуючись до подорожі за кордон на власному авто, варто заздалегідь подбати про страховку. Як не можна виїжджати на дороги України без страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ), так і не дозволяють рухатися автошляхами інших країн без Зеленої карти. Придбавши цей поліс заздалегідь, ви захищаєте себе від відшкодування збитків потерпілому у разі аварії. Про особливості цього виду страхового договору і про те, як його оформити, йтиметься у нашій публікації.
Що таке Зелена карта
Це міжнародна система, яка діє на основі договорів між країнами. До неї увійшли понад 40 країн світу, включаючи західноєвропейські держави, Росію, деякі азіатські та африканські країни.
Суть Зеленої карти полягає в тому, що вона компенсує збитки, які отримала постраждала сторона внаслідок ДТП. Застрахована особа у такому випадку не виплачує нічого, але і ремонтує свій автомобіль власним коштом. З боку нашої країни гарантом виплат виступає Моторне (транспортне) страхове бюро України.
Особливості Зеленої карти
Наявність цього страхового поліса дозволяє його власникам почувати себе спокійно і безпечно під час подорожей в інших країнах. Єдине — варто заздалегідь дізнатися про деякі особливості оформлення цього документа і користування ним:
- термін дії поліса може бути від 15 діб до 1 року;
- страховий платіж залежить від типу авто, а суми відшкодування регулюються законодавством країни, де відбувається подорож;
- поки що в електронному вигляді такого поліса не існує, але його можна з легкістю замовити онлайн. Паперовий варіант на оригінальному бланку доставляють за вказаною адресою;
- Зелену карту оформляють лише в тій країні, де зареєстрований транспортний засіб, тобто подбати про неї треба перед перетином кордону. Звісно, іноді звертаються до сумнівних фірм на самому кордоні, але тут дуже великий ризик натрапити на шахраїв.
Як замовити Зелену карту
Розвиток сучасних технологій набагато спростив механізм оформлення страхових договорів. Зелену карту також можна оформити онлайн. Для цього достатньо заповнити форму на офіційному сайті обраної компанії і внести туди інформацію з таких документів:
- паспорта громадянина України;
- посвідчення водія;
- ідентифікаційного податкового номера;
- технічного паспорта на автомобіль.
Як себе вести, якщо настав страховий випадок
Якщо стався неприємний випадок, не варто впадати у відчай, а слід зібратися і виконати такі дії:
- викликати поліцію, за потреби — медичну допомогу за єдиним номером для країн ЄС — 112;
- потурбуватися про те, щоб самому не рухатися з місця і попросити не пересувати авто інших учасників ДТП;
- занотувати контактні дані всіх учасників аварії;
- сфотографувати місце ДТП, машини з різних ракурсів;
- взяти довідку з поліції про те, сталася аварія.
Якій страховій компанії надати перевагу
Клієнт може бути впевнений, що він не буде оплачувати ремонт дорогих авто, якщо він оформить поліс у надійній страховій організації. Переконати споживача можуть наявність ліцензії, досвід роботи на ринку страхових послуг, інформація про фінансовий стан.
Діяльність СК VUSO повністю відповідає цим критеріям. Недарма 91% клієнтів задоволені рівнем надання страхових послуг. Головне, що підтверджує її надійність — великі активи, які перевищують страхові резерви у 4 рази. Співпраця з професіоналами вберігає від фінансових проблем.
Повернутися назад