DataLife Engine > новини / Новини світу > Що впливає на ваші шанси померти від COVID-19. Вчені назвали 5 факторів

Що впливає на ваші шанси померти від COVID-19. Вчені назвали 5 факторів

Що впливає на ваші шанси померти від COVID-19. Вчені назвали 5 факторів

Команда, очолювана дослідниками з Единбурзького університету, виявила п’ять генів, що підвищують ризик важкого перебігу Covid-19.

Після цього медики змогли виявити кілька ліків, які, як очікується, допоможуть таким пацієнтам.

{reklama}

"Абсолютно вражаюче, що ми побачили ці результати так швидко після початку спалаху. Що дійсно цікаво в цьому, так це те, що ми виявили гени, які ведуть нас прямо до лікування", — сказав Кеннет Бейлі, консультант по реаніматології і старший науковий співробітник Единбурзького університету Росліна.

У дослідженні, проведеному глобальним консорціумом Genetics of Mortality in Critical Care (GenOMICC), порівнювали ДНК 2244 критично хворих пацієнтів з Covid-19 з 208 відділень інтенсивної терапії Великобританії з генетичним складом здорових людей в контрольній групі.

Аналіз виявив ключові відмінності в п’яти генах, названих IFNAR2, TYK2, OAS1, DPP9 і CCR2, які частково пояснили, чому у деяких людей хвороба протікала важче. Виявивши ці гени, команда дослідників змогла передбачити, які ліки можуть допомогти.

Одним з препаратів, перспективних для майбутнього лікування Covid-19, є ліки від ревматоїдного артриту під назвою баріцитініб. Це знижує активність TYK2, що, як показують дослідження, допоможе знизити небезпечний рівень запалення в легенях. Інший препарат — це ліки на основі антитіл, які блокуть CCR2 і проходить клінічні випробування на псоріаз.

Крім заспокоєння імунної системи, ліки можуть допомогти зміцнити здатність організму боротися з вірусом. Відомо, що деякі сполуки підвищують активність гена Ifnar2 і можуть захистити людей від серйозних інфекцій, імітуючи білки, що виділяються імунною системою для боротьби з вірусами. Однак, за словами вчених, їх, ймовірно, буде потрібно зробити на ранньому етапі, щоб зробити істотний вплив.

"Це дійсно чудовий прорив в розумінні причин важкого захворювання", — сказав Пітер Опеншоу, професор експериментальної медицини Імперського коледжу Лондона і співавтор дослідження.

Результати були передані групам по всьому світу, які проводять клінічні випробування, щоб оцінити, чи можуть ліки, які вже використовуються для інших станів, допомогти врятувати пацієнтів з тяжкою хворобою Covid-19.

Раніше вчені з Єльського університету знайшли у пацієнтів з коронавірусом особливість імунітету, яка ускладнює перебіг хвороби.

Дослідники порівняли імунні реакції у заражених і не заражених людей і виявили у перших безліч "неправильних" антитіл, які атакували не вірус, а організм людини — тканини, органи і імунну систему.

Так звані аутоантитіла блокували противірусний захист, знищували корисні імунні клітини і атакували організм інфікованої людини. Подальші дослідження показали, що чим більше таких антитіл було в крові пацієнта, тим важче протікало захворювання.

У дослідженні наголошується, що в крові у деяких пацієнтів була присутня певна кількість аутоантитіл ще до зараження, але під час розвитку хвороби їх ставало більше.



Повернутися назад