Україну через локдаун накриє хвиля безробіття: хто під загрозою і що робити
В Україні всього за місяць кількість офіційних безробітних злетіла на 24 тис. осіб. А після січневого локдауну ситуація може погіршитися.
За час "карантину вихідного дня" в Україні кількість тих, хто звернувся до Центру зайнятості, збільшилася з 396 до 420 тис. осіб. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вже назвав цю ситуацію "другою хвилею безробіття", пише Обозреватель.
{reklama}
"Локдаун, звичайно, вплине на економіку. Це призведе до втрати деяких робочих місць. Частина компаній може не пережити другий локдаун. З іншого боку, і це варто відзначити, – у перші тижні після Нового року бізнес-активність і так зменшується, економіка і без цього перебувала б на спаді", – говорить директор із розвитку Work.ua Сергій Марченко.
Під загрозою скорочення можуть виявитися:
- адміністратори й офіціанти закладів громадського харчування;
- продавці непродовольчих магазинів;
- співробітники івент-агентств;
- працівники сфери послуг і розваг.
Експерти радять: якщо є бажання працювати і готовність тимчасово перейти на некваліфіковану працю, то роботу можна знайти і на "карантинний місяць". Залишаться затребуваними послуги кур'єрів, водіїв таксі. Сергій Марченко зазначає: можна піти і на більш істотний крок і зовсім змінити сферу діяльності. Мовляв, на відміну від країн ЄС і США, в Україні не потрібні дипломи і для багатьох спеціалізованих робіт.
Головне – визначити сферу своїх інтересів і почати рухатися на шляху до освоєння нових навичок. До того ж "золотого квитка" тут немає.
"Хороший сантехнік заробляє більше, ніж посередній юрист. Я б радив передусім спиратися на власні інтереси, тільки тоді можна бути успішним у тому, чим ти займаєшся", – розповідає Марченко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад