DataLife Engine > новини / Здоров'я > Лікар пояснив, чи можна вилікувати коронавірус вітамінами

Лікар пояснив, чи можна вилікувати коронавірус вітамінами

Лікар пояснив, чи можна вилікувати коронавірус вітамінами

Останнім часом Мережа рясніє порадами різноманітних експертів стосовно лікування коронавірусу. Втім, ефективних препаратів, здатних ефективно здолати COVID-19, немає.

Про це ТСН.ua розповів головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

{reklama}

"Сам коронавірус зараз не має ефективного лікування. Тобто препаратів, які ефективно, якісно знищують вірус, не існує. Є один препарат, який показав якусь мінімальну ефективність і його рекомендують застосовувати, але у перші дні захворювання, і ще один препарат, який у нас широко не використовується. Але його вартість кілька тисяч доларів, і це часто не за кошт держави", - говорить Тарас Жиравецький.

Він додає, що держава не встигає за новинками на медичному ринку, поки закуповують один препарат, з'являється інший.

"Знищити коронавірус зараз ми не можемо. Жодні препарати в плані імуномодуляторів, імуностимуляторів, тобто якихось вітамінів не можуть знищити вірус і запобігти зараженню – це чітко треба розуміти. Стосовно рецептів, які виписують колеги, інфекціоністи, пульмонологи, які також лікують амбулаторних

пацієнтів – дуже багато препаратів, які не працюють, а більш як психопідтримка. Наприклад, вітамін D у більших дозах, і С, і цинк, і ще купа різних аміксинів, новеринів, тобто імуномодуляторів українського виробництва, які в принципі не працюють, але, на жаль, в рецептах є для заспокоєння пацієнтів. Бо у нас,

якщо лікар нічого не призначив, то значить лікар некомпетентний", — пояснив медик.

На його думку, вітаміни можуть зробити легкий детокс, трохи зменшити запалення в організмі, але це не протидія коронавірусу. Крім того, вони можуть і зашкодити.

"У разі передозування вітаміну С, ми можемо отримати у нирках утворення оксолатів, мати камінці у нирках. Нудота може виникати – це те, на чому я наголошую. Лікар призначив низку препаратів, частина з яких є базовими, які гарно стабілізують пацієнта, потім він прийме цинк і виблює усі ті препарати. Далі просто відмовляється їх вживати, бо він же не знає, що стало причиною", – каже Тарас Жиравецький.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram





Повернутися назад