DataLife Engine > новини / Новини України > Фахівці дали поради, що робити з грошима під час локдауну

Фахівці дали поради, що робити з грошима під час локдауну

Фахівці дали поради, що робити з грошима під час локдауну

Темпи поширення Covid-19 в Україні продовжують набирати обертів. Тому незабаром уряд планує закрити Україну на жорсткий карантин – локдаун.

Попередньо планується, що максимальні обмеження будуть діяти три тижні. Але де гарантія, що він не буде продовжений? Досвід весняного карантину показує, що цього не можна виключити.

{reklama}

Як правильно розпорядитися своїми грішми перед локдауном? Покласти їх в банк, щоб "обростали" відсотками? Або, навпаки, зняти з рахунку і нехай лежать вдома? Може, краще купити долари або євро?

Про це розповіли економічні експерти. Ось їхні поради:

У період кризи гроші необхідно мати під рукою

"Якщо у вас лежать гроші в банку, їх краще забрати і тримати вдома. Це дозволяє не залежати від якихось адміністративних дій держави", – говорить економічний експерт Олексій Кущ.

Мова не про те, що в період локдауну ви не зможете зняти гроші з картки. Банкомати напевно будуть працювати, і національну валюту в них продовжать підвозити. Так було навесні, так відбувається нині в інших країнах, які посилили карантин раніше за Україну. Хвилюватися, скоріше, варто за стабільність банківської системи.

"Під час кризи гроші краще зберігати в кеші. Банківська система зараз дуже слабка, і не факт, що знову не буде падіння банків. Тому я б радив те, що є, все-таки тримати ближче до себе", – вважає економічний експерт Олексій Дорошенко.

Відомий американський підприємець Уоррен Баффет ще напередодні кризи 2008 року говорив про стратегію на смутні часи: активи в грошовому еквіваленті не приносять прибутку, але дозволяють спати спокійно.

Основну суму краще перевести в долари або євро

Багато українців традиційно вважають за краще зберігати заощадження у твердій валюті. І в період кризи ця звичка може допомогти зберегти кошти. Але не варто забувати, що на долари хліб і картоплю в Україні не купиш.

Олексій Дорошенко вважає, що гроші, які ви можете витратити протягом місяця або півтора, краще зберігати вдома в гривні. Якщо ж заощаджень більше, решту суми можна перевести в тверду валюту – долари або євро.

"Зараз ми практично не бачимо зростання курсу долара, але він буде потроху зростати. Тому якась сума – то, що потрібно людям на місяць-півтора – краще тримати в гривні. А основна сума може бути в валюті", – говорить Олексій Дорошенко.

Гроші можна вкласти в продукти, які дорожчатимуть

Ця порада особливо актуальне для людей з невисокими доходами, які, що називається, рахують кожну копійку.

"Однозначно буде дорожчати все, що пов’язано з борошном. Цього року дорожчало зерно, тому вже зараз поступово зростає ціна на борошно, на макаронні вироби і тощо Також зростає ціна на соняшникову олію, дорожчають овочі. Тому якщо купити борошно або ті ж овочі в помірних кількостях, щоб вони не встигли зіпсуватися, це теж буде правильне вкладення. Особливо для тих, хто має мінімум коштів", – говорить Олексій Дорошенко.

Також експерти повторюють рада на всі часи, не тільки на період кризи: заощадження краще диверсифікувати. Тобто зберігати в різній валюті, а якщо вкладати – то в різні інструменти (депозити, акції, золото, нерухомість).

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад