Призначення та особливості вибору палетних стелажів*
* На правах реклами
Розвиток складських, виробничих та торговельних компаній призводить до необхідності організації власного приміщення для зберігання товарів і продукції, що виробляється. Для цього рекомендується використовувати палетні стелажі. Вони є системою, метою якої є складування продукції та товарів, що розташовуються на піддонах.
Конструктивні особливості
Складається палетний стелаж із металевого каркаса. Головними конструктивними елементами такого обладнання є вертикальні перфоровані стійки, максимальна висота яких досягає 12,5 м, горизонтальні траверси завдовжки 1,2–3,6 м, з'єднувальні елементи, бічні опори та скріплювальні стяжки.
Устаткування має просту конструкцію, але найголовніша його умова — висока надійність. Адже пошкодження будь-якого елементу супроводжується руйнуванням усієї системи разом із вантажем. Саме тому дуже важливо обирати палетні стелажі в надійних та перевірених виробників, яким є завод Форстор.
Переваги застосування палетних стелажів
Сфера застосування стелажів для піддонів досить широка, тому вони активно використовуються як у великих центрах, так і в маленьких складських приміщеннях. Причинами їх великого попиту та популярності є такі переваги:
- Зручний доступ до продукції, що зберігається. На складі може бути організована як ручна робота, так і з застосуванням спеціальної техніки для підйому вантажа. Устаткування дає змогу оптимізувати вільний простір, заповнивши усі вільні полки піддонами з товарами.
- Великий вибір конструкцій за параметрами дозволяє кожному клієнту обрати кращий варіант (в залежності від розмірів приміщення, типу товарів).
- Універсальність — палетні стелажі підходять для обладнання будь-яких складів, промислових підприємств, приватних територій та заводів.
Різновиди конструкцій
Палетні стелажі поділяються на кілька видів за конструкцією. Вони бувають вузькопрохідними, коли між установками відстань становить не більше 2 метрів, що дає змогу економити корисну площу складу, та широкопрохідними (відстань між стелажами – 2,5–3,5 м). На відміну від вузькопрохідних, вони характеризуються зниженою вартістю, а також простотою й зручністю експлуатації.
Піддони з вантажем можуть розміщуватися на горизонтальних балках або металевих полицях. Надійність конструкції залежить від типу матеріалів, використаних для виготовлення. Для цього застосовується гарячекатана вуглецева сталь. Важливою умовою експлуатації обладнання є фіксація стійок анкерними болтами, а також використання додаткового захисту.
Критерії вибору
Визначившись із необхідністю обладнання складського приміщення палетними стелажами, необхідно врахувати основні особливості їх вибору:
- Тип горизонтальних балок, що впливає на надійність конструкції.
- Вантажопідйомність рами — витримує вагу до 18 тонн.
- Вантажопідйомність пари траверсів — до 4,5 тонн.
- Габарити обладнання — залежать від розмірів приміщення.
- Наявність додаткового захисту конструктивних елементів — впливає на термін служби обладнання, а також дає змогу експлуатувати його в неопалюваних приміщеннях із великою вологістю.
Повернутися назад