DataLife Engine > новини > Криза самоідентифікації: як зрозуміти, хто ти насправді

Криза самоідентифікації: як зрозуміти, хто ти насправді

Криза самоідентифікації: як зрозуміти, хто ти насправді

Криза самоідентифікації коли постають питання, хто ми, чого варті, чи почуваємося щасливими в житті, навіщо робимо те, що робимо, властива всім людям, незалежно від віку. Шукати себе нормально і в 15, і в 30, і в 60 років. Поштовхом до цього можуть бути якісь події, зміни в особистому житті, на роботі або їх затяжна відсутність. Ваше оточення, звички, одяг, спосіб життя і манера говорити – це не обов'язково ви.

Як же знайти себе – про це знає психолог Наталія Ломоносова. У Facebook вона дала п'ять порад, як ідентифікувати себе і відповісти на важливі для себе питання.

{reklama}

Психологічна практика передбачає кілька вправ. Головне – відкинути упередження і діяти у своїх інтересах, запевняє психолог.

П'ять вправ для самоідентифікації:

1. Пробудити в собі зацікавленість

Чим ви захоплювалися в дитинстві? Танці? Музика? Малювання? Що відкинули як заняття, що не гідні вас і не приносять достатку? Спробуйте знову себе в цьому.

2. Проаналізуйте своє оточення

Якщо воно не надає підтримку, не проявляє розуміння і турботу, чи правильними людьми ви себе оточили? Ті, хто поруч, мають величезний вплив на нас.

3. Шукайте закономірність серед захоплень

Напишіть на аркуші 15 занять, які вам подобається робити – спорт, випічка, прибирання, макіяж... Уважно подивіться на список – можливо, в ньому є сфери, які переважають? Або його можна розділити на групи?

4. Опишіть на папері ваш ідеальний день

З моменту пробудження, по годинах. У що ви одягнені, яка зачіска, макіяж. Чим снідаєте, куди йдете. Обід. З ким зустрічаєтеся. Де проведете вечір. А потім погляньте уважно – що заважає вам так його провести? Що вам насправді потрібно із цього, а без чого легко обійдетеся.

5. Практика трьох життів (можна і десяти)


Уявіть, ким ви станете в кожній з них? Може, учителем, як мріяли в дитинстві? Або айтішником, як ваші знайомі? Дружиною успішного чоловіка і присвятите себе сім'ї і дітям? Як проживете ці життя?

Тут важливо зрозуміти, що навіть якщо якесь із життів ближче вам, інших все одно буде не вистачати – вони теж частина вас. Необов'язково відмовлятися від усього іншого заради чогось одного. Візьміть щось із кожного гіпотетичного життя, щоб наповнити реальне.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад