DataLife Engine > новини / Новини України > НБУ знизив облікову ставку до історичного мінімуму

НБУ знизив облікову ставку до історичного мінімуму

НБУ знизив облікову ставку до історичного мінімуму

Національний банк вирішив із 12 червня знизити облікову ставку ще на два пункти – з 8% річних до 6%. Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України - нижче за 6,5% вона раніше не опускалася.

Про це повідомила пресслужба регулятора в четвер.

{reklama}

Регулятор повідомив, що інфляційний тиск у квітні-травні був слабким через відчутне падіння споживчого попиту на харчові продукти й товари не першої необхідності. Крім цього, інфляцію стримувало здешевлення енергоносіїв, збільшення пропозиції овочів і "заморожування" цін на значну кількість послуг під час карантину.

"Ці фактори нівелювали ефекти березневого ослаблення гривні і все ще підвищеного попиту на окремі товари в першій половині квітня, які на сьогодні повністю вичерпані. Надалі інфляція буде рости помірними темпами, але, ймовірно, буде повертатися в цільовий діапазон довше, ніж прогнозувалося", – йдеться в заяві Нацбанку.

Ключовий ризик для макрофінансової стабільності, на думку НБУ, – це тривалість пандемії коронавірусу.

Крім цього, критично важливим є подальше проведення структурних реформ і збереження зваженої макроекономічної політики. Антикризові заходи Національного банку, введені в останні місяці, підтримають ділову активність у країні, вважає регулятор.

"За нашими оцінками, падіння української економіки у 2 кварталі буде більшим, ніж очікувалося, хоча пік кризи вже пройдено. Тому для якнайшвидшого повернення економіки до зростання необхідні досить рішучі кроки", – йдеться в ньому.

Нагадаємо, що облікова ставка НБУ – це монетарний інструмент, за допомогою якого Нацбанк встановлює для комерційних банків орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Облікова ставка є найнижчою серед відсоткових ставок НБУ і є базовим індикатором для оцінки вартості грошових коштів.

На початку 2019 року вона була на рівні 18 %, а на початку 2020 року – 13,5 %.



Повернутися назад