DataLife Engine > новини / Новини України > Висока температура, висип, набряк: в ЄС виявили новий небезпечний синдром у дітей

Висока температура, висип, набряк: в ЄС виявили новий небезпечний синдром у дітей

Висока температура, висип, набряк: в ЄС виявили новий небезпечний синдром у дітей


В ЄС виявили майже 230 випадків нового небезпечного синдрому у дітей.

Лікарі пов'язують запальний синдром з коронавірусом і вивчають їх можливий зв'язок. На цей час померло двоє дітей із зазначеною клінічною ознакою.

Про це в суботу, 16 травня, повідомили в Європейському центрі з профілактики захворювань та боротьби з ними (ECDC), що базується в Стокгольмі, пише Кореспондент.

{reklama}

У країнах ЄС, Європейської економічної зони і Великобританії з початку року зареєстровано майже 230 "підозрілих випадків", що супроводжувалися появою у дітей так званого "педіатричного мультисистемного запального синдрому" (ПМЗС), який лікарі на цьому етапі асоціюють з можливим інфікуванням SARS-CoV-2
При цьому від ПМЗС померли дві дитини - по одній у Великобританії і у Франції.

"На сьогоднішній день зв'язок між SARS-CoV-2 і цією новою клінічною ознакою мультисистемного запалення ще не встановлений, хоча він і здається вірогідним", - зазначають експерти ECDC.

Епідеміологічні дослідження, проведені до поточного моменту, свідчили, що діти менш схильні до дії COVID-19. Лише в 2,1% лабораторно виявлених випадків COVID-19, інформація про яких була передана Європейській системі моніторингу (TESSy), йшлося про хворих у віковій групі від 0 до 14.

Гострий запальний синдром схожий з хворобою Кавасакі, яка рідко зустрічається. Її діагностують в основному у немовлят і дошкільнят до п'яти років.

Новий небезпечний синдром зустрічається і у дітей старшого віку, він супроводжується високою температурою, висипом, набряками, запаленням, що вражає шкіру, очі, судини і серце, а також інфекційно-токсичним шоком.

Синдром Кавасакі названий іменем японського педіатра Томісаку Кавасакі, який в 1967 році вперше описав симптоми цього захворювання. Точна його причина досі не встановлена, хоча деякі вчені вважають, що воно може бути викликане вірусною інфекцією.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад