У Зеленського пропонують перезавантажити роботу Тристоронньої контактної групи
Глава Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з політичними радниками лідерів країн - учасників "Нормандського формату" і повідомив їм, що українська сторона запропонувала перезавантажити роботу Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Про це повідомляється на сайті Офісу президента.
{reklama}
Єрмак пояснив, що для прискорення Мінського процесу президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ, згідно з яким представництво України в ТКГ істотно підвищено.
"Ми підняли його до дуже високого офіційного рівня", - сказав він.
Зокрема, заступником керівника української делегації в ТКГ був призначений віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. На рівні підгруп Україну представляють заступники міністрів або народні депутати - голови профільних комітетів Верховної Ради.
Українська сторона також запропонувала залучити до роботи в підгрупах в ролі запрошених осіб, які представлятимуть окремі райони Донецької і Луганської областей, внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути ці райони після травня 2014 року. Єрмак зазначив, що учасники ТКГ будуть залучати цих людей до дискусії, консультацій і погодження питань, передбачених Мінськими домовленостями.
При цьому він наголосив на неприпустимості переговорів з представниками невизнаних квазідержавних утворень "ДНР" і "ЛНР".
На наступному засіданні, яке має відбутися 14 травня, Єрмак запропонував узгодити розширений склад делегацій України, Росії та ОБСЄ відповідно до пропозицій української сторони.
Він наголосив на необхідності повного і всеосяжного припинення вогню, а також негайного і повного доступу спостерігачів ОБСЄ і Міжнародного комітету Червоного Хреста на тимчасово непідконтрольні території.
"Україна виконує і буде виконувати все, про що домовилися лідери (країн "Нормандського формату", - ред.) в Парижі. Саме з цією метою ми запропонували новий формат ТКГ", - додав глава Офісу президента.
Нагадаємо, 30 квітня глави МЗС країн "нормандської четвірки" провели відеоконференцію.
11 березня учасники ТКГ домовилися створити так звану Консультативну раду у складі політичної підгрупи. Повідомлялося, що в її склад з правом вирішального голосу увійдуть 10 представників від України, 10 - від окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції. Рішення ради повинні мати рекомендаційний характер.
Коментуючи це рішення, Єрмак говорив, що Україна не вестиме переговорів ні з "ДНР", ні з "ЛНР", а питання формування ради буде розглядатися після консультацій з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Відзначимо, що лідери "нормандської четвірки" - президенти України, Франції, РФ в останній раз зустрічалися на саміті в Парижі 9 грудня 2019 року і прийшли до низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
Новий саміт "нормандської четвірки" повинен був пройти в квітні в Берліні, але через відсутність прогресу в реалізації попередніх домовленостей і пандемії коронавірусу очна зустріч лідерів відкладається.
Повернутися назад