DataLife Engine > новини / Новини України > Як Україна зможе побороти коронавірус - у МОЗ назвали умови

Як Україна зможе побороти коронавірус - у МОЗ назвали умови

Як Україна зможе побороти коронавірус - у МОЗ назвали умови

Україна вийшла на пік захворюванності новою коронавірусною інфекцією COVID-19 ще минулого місяця, зокрема, 17 квітня. Але кількість інфікувань не зменшується. Щоб стабілізувати процес, країна має поступово знімати карантинні обмеження.

Про це заявив головний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю "Сьогодні".

{reklama}

За його словами, спочатку в Міністерстві охорони здоров'я прогнозували, що пік COVID-19 в Україні настане 14 квітня. Тоді могло бути до 41 тисячі заражених коронавірусом, але завдяки заздалегідь запровадженому карантину цього вдалося уникнути. Як пояснив Ляшко, від 17 квітня кількість нових інфікувань коливається у межах 350-550 випадків за добу. 

"Піку зростання немає, тобто ми 17 днів на "плато". Це наша ціль, яку ми хотіли досягти введенням карантину, щоб не було стрімкого зростання і балансувати без одномоментного навантаження і госпіталізації хворих", - сказав головний лікар країни.

Водночас, Ляшко зазначив, що поки тенденції до зниження кількості хворих COVID-19 немає. З його слів, це станеться, якщо Україна не вийде з карантину передчасно.

"Якщо ми передчасно не вийдемо з карантину, то в принципі ми розраховуємо на стабілізацію процесу і поступове зниження кількості випадків коронавірусної хвороби. Але ми повинні робити застереження, бо інфекція нова – ми не знаємо, як поводитиметься збудник. Ми орієнтуємося на Польщу, бо відстежуючи динаміку, Україна йде так як йде Польща, але з відставанням на днів 11-14", - додав він.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад