DataLife Engine > новини / Новини світу > Порахували на скільки Росії вистачить нафтової "заначки"

Порахували на скільки Росії вистачить нафтової "заначки"

Порахували на скільки Росії вистачить нафтової "заначки"

За ціни російської нафти Urals $15 за барель коштів фонду національного добробуту (ФНБ) Росії вистачить для заміщення випадаючих доходів бюджету на два роки.

Про це йдеться в економічному огляді Deutsche Bank, передають "Ведомости".

{reklama}

Експерти банку Петро Сидоров і Крістіан Ветошка підрахували, що ліквідні ресурси ФНБ на квітень становлять близько $120 млрд, до цієї суми вони зменшилися з $150 млрд у березні 2020 р. Причина скорочення ліквідної частини фонду — угода щодо купівлі урядом Росії частки Сбербанку в Банку Росії.

Розрахунки аналітиків показують, що за ціни нафти марки Urals до $15 за барель коштів ФНБ для покриття дефіциту бюджету вистачить на термін до двох років, за ціни $30 — на шість років. За оцінкою економістів банку, цього було б достатньо за тимчасового нафтового шоку без економічного збитку від коронавірусу.

Однак обвал цін на нафту одночасно з обмежувальними заходами проти COVID-19 значно зменшить можливості уряду використовувати резервні кошти бюджету без загрози стабільності економіки, відзначають автори огляду.

За чинним у Росії бюджетним правилом кошти ФНБ можна використовувати тільки для заміщення випадаючих доходів від нафти й газу. З початку року нафта еталонної марки Brent впала на дві третини з $66 приблизно до $22 за барель. Російська нафта Urals в січні 2020 р. коштувала в середньому $61,67 за барель.

Раніше російський Мінфін повідомляв, що ФНБ зможе від шести до дев'яти років покривати дефіцит бюджету за падіння цін на нафту до $25-30 за барель.

У квітні міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що до кінця 2020 року ФНБ зменшиться до 7 трлн руб., але ресурсів при низьких цінах на нафту вистачить до 2024 р. 22 квітня ціна нафти Urals опустилася до рівня 1999 р. в $11,59.

Відповіддю на падіння цін стало продовження угоди ОПЕК+. Нафтовидобувні країни домовилися знизити видобуток в травні-червні 2020 р. на 9,7 млн барелів на добу. Росії потрібно знизити добовий видобуток з 10,3 млн (без урахування газового конденсату) до 8,5 млн барелів.



Повернутися назад