DataLife Engine > новини > Науковці розповіли, як фільми жахів впливають на наш мозок

Науковці розповіли, як фільми жахів впливають на наш мозок

Науковці розповіли, як фільми жахів впливають на наш мозок


Учені з Університету Турку для цікавого експерименту зібрали групу добровольців і розпитали про їхні вподобання. З усіх учасників експерименту 72% розповіли, що досить часто дивляться фільми жахів. Власне, вплив таких стрічок на мозок людини науковці вирішили перевірити.

Про це пише Максимум.Фм.

{reklama}

Дослідники взяли підбірку зі ста найкращих фільмів жаху за останню сотню років. Вони запропонували добровольцям подивитися ці кінокартини, при цьому вимірюючи МРТ-сканером їх нейронну активність мозку.

Найбільш страшними респонденти назвали психологічні фільми і ті, що засновані на реальних подіях. Як виявилося, під час перегляду з'являються два типи страху. Перший – психологічна напруга через повільне наближення того, що поки не видно на екрані. Саме його більшість випробовуваних назвали найсильнішим. Другий же вид – це звичайний переляк при вигляді раптового різкого скрімера.

МРТ-сканування дозволило побачити, які нейронні зони активні і як мозок справляється зі страхом в обох випадках. При поступовому наростанні тривоги візуальне та слухове сприйняття загострювалися, адже мозок намагався розпізнати загрозу. А при раптовому переляку активізувалася емоційна зона мозку, оскільки такі ситуації вимагають швидкої реакції.

Учені вважають, що наш мозок постійно перебуває у повній готовності до зустрічі з загрозою. Саме тому переживання при перегляді вигаданих кінокартин настільки реалістичні і яскраві.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад