DataLife Engine > новини / Новини України > Новий закон про освіту пропонує три моделі вивчення української мови для нацменшин

Новий закон про освіту пропонує три моделі вивчення української мови для нацменшин

Новий закон про освіту пропонує три моделі вивчення української мови для нацменшин

У четвер, 16 січня, Верховна Рада прийняла закон про повну загальну середню освіту, який передбачає три моделі вивчення української мови для національних меншин.

Як повідомляють "Українські новини", за відповідний документ № 0901 проголосували 327 народних депутатів, при мінімально необхідних 226.

{reklama}

Перша модель передбачає можливість викладання мовами меншин всіх предметів з 1-го по 11-й (12-й) клас поряд з українською.

Вона буде діяти для нацменшин з уразливими мовами, тобто тих, які не мають власної держави для розвитку мовної термінології, а також для тих, які не живуть у своєму мовному середовищі.

Друга модель — для представників нацменшин, мова яких належить до мов Європейського союзу.

З 1-го по 4-й клас вони будуть навчатися своєю мовою з вивченням української, а з 5 класу частка державної мови щорічно буде збільшуватися — з 20% до не менш ніж 40% до 9-го класу.

Для старшої школи передбачено не менше 60% обсягу навчання українською.

Третя модель — для нацменшин, материнська мова яких належить до однієї з українських мовних сімей, а також які проживають переважно у своєму мовному середовищі.

Діти, які навчаються за цією моделлю, будуть переходити на вивчення предметів українською мовою (не менш ніж 80% часу) відразу після 5-го класу.

Серед іншого документ передбачає, що кількість учнів у класі (наповнюваність класу) не може становити менше 5 і більше 24 учнів, які отримують початкову освіту; 30 учнів, які отримують базову або профільну середню освіту.

Також законопроект передбачає вибір директорів шкіл на конкурсній основі, медичну підготовку вчителів і право викладачів, які працювали два роки, пройти сертифікацію для отримання щомісячної надбавки у розмірі 20% від окладу.



Повернутися назад