DataLife Engine > новини / Здоров'я > Лікар розповіла про небезпеку крапель від почервоніння очей

Лікар розповіла про небезпеку крапель від почервоніння очей

Лікар розповіла про небезпеку крапель від почервоніння очей


Не варто використовувати судинозвужувальні засоби без показань лікаря, оскільки це небезпечно через ризик травмувати очі.

Думкою про це поділилася лікар-офтальмохірург Марія Петрова, пише УКР.Здоров'я.

{reklama}

Почервоніння і подразнення очей відомі медикам як синдром сухого ока. За словами Марії Петрової, у багатьох випадках пацієнтами офтальмологів стають люди, які нашкодили власним очам тривалим і безконтрольним самолікуванням за допомогою судинозвужувальних крапель.

Лікар зазначила, що після застосування таких крапель судини швидко звужуються і очі позбавляються від червоності, – однак оздоровчий ефект триває недовго. Приблизно через 20 хвилин очі знову виглядають почервонілими. Це – показник того, що людина користується краплями давно, і вони в її випадку виявляються нерезультативними.

"При регулярному закапуванні ефект йде і виникає зворотна дія: рецептори судин втрачають чутливість до судинозвужувального препарату і очі знову червоніють", – розповіла Марія Петрова.

Вона пояснила, що синдром сухого ока виникає в результаті пошкодження ліпідної плівки, котра є захисним шаром, що запобігає висиханню очей. “Закопуючи судинозвужувальні краплі в очі з порушеною ліпідною плівкою, людина травмує їх ще більше. Так можна спровокувати серйозні захворювання: хронічний блефарит, кон’юнктивіт, виразку рогівки та інші”, – попередила лікар-офтальмолог.

Фахівець підкреслює: при перших ознаках сухого ока потрібно звертатися до лікаря, не займаючись самолікуванням.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад