DataLife Engine > новини > Церкві передали частинку мощів княгині Єлизавети Федорівни

Церкві передали частинку мощів княгині Єлизавети Федорівни

Частинку мощів великої княгині Єлизавети нещодавно привезли до Свято-Успенської церкви села Прилипче Заставнівського району. Тут вони зберігатимуться довіку.

Як розповів настоятель храму отець Олег, художниця з півдня України написала образ княгині для єрусалимського монастиря Святої Марії Магдалини, в якому власне перебувають мощі. Образ вийшов настільки гарним і чистим, що авторці подарували, на знак дяки, частинку мощів. Художниця передала їх вірянину, який і доправив дар до Свято-Успенської церкви.

До Прилипче приїжджають люди не тільки з різних куточків України, але й за кордону. Місцевий храм відомий чудотворними іконами та випадками зцілення від різних недуг.

Свого часу одна з вірянок пожертвувала храму ікону Іверської Божої Матері. Коли ікона замироточила, це стало першим дивом в Свято-Успенському храмі. Потім до храму потрапила чудотворна ікона Охтирської Божої матері, розцвіла засохла гілочка лілії…

- Щоби укріпити віру в царствіє небесне та показати шляхи його досягнення, Господь відкликається такими чудесами, тобто показує і скеровує, – вважає отець Олег.

Як розповідає отець Олег, ліку випадків зцілення ніхто не веде. Останній випадок, який згадує священик, це зцілення від виразки шлунку. Чоловік тричі причастився, прийняв помазання миром, і вже почав готуватися до операції, коли виявилося, що одужав.

Довідка

Велика княгиня Єлизавета Федорівна народилася в Німеччині 1864 року. Узявши шлюб з російським великим князем Сергієм Романовим, прийняла православ’я. Єлизавета Федорівна заснувала в Москві відому Марфо-Маріїнську обитель милосердя і трудилася там на рівних разом з іншими сестрами, допомагаючи хворим та бідним. Після революції відмовилася покинути Росію. 18 липня 1918 року Єлизавету Федорівну разом інокинею Варварою живцем скинули в шахту поблизу міста Алапаєвська.
В роки громадянської війни тіла цих жінок вивезли на Далекий Схід, потім до Китаю, Єгипту і зрештою до Єрусалиму. Тут після відкриття трун з’ясувалося, що тіла не зітліли. З мощами княгині Єлизавети Федорівни пов’язують численні випадки зцілення хворих.



Повернутися назад