Що не потрібно робити після 50 років: 10 важливих пунктів
Доросла людина, яка вже не обтяжена маленькими дітьми та іншими обов'язками, що лежать на плечах 20-30-річних, може дозволити собі жити так, як їй заманеться.
Є речі, яким на певний момент життя потрібно сказати: "До побачення!" – і розпрощатися з ними назавжди. Просто дозволити собі бути самим собою, не озираючись пообіч і не замислюватись, як догодити оточуючим.
{reklama}
Це не означає, що потрібно стати невігласом. Навпаки, розпрощавшись з шаблонами соціуму і оголивши свої справжні бажання, стати справжнім, а значить цікавим
Що ж може собі дозволити доросла людина, що переступила п'ятдесятирічний кордон, і чого робити точно не варто?
1. Не потрібно сидіти на дієтах
Досить проводити експерименти над організмом. Дієти, спрямовані на схуднення, не довгострокові і взагалі погано працюють. Краще просто вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися. А до дієт вдаватися тільки в разі, запропонованому лікарем, тобто коли це викликано станом здоров'я.
2. Припинити панікувати, побачивши сивину
Це не означає, що потрібно відмовитися від перефарбування волосся. Навпаки, необхідно підібрати такий колір, який буде максимально довго маскувати відросле коріння.
3. Досить відкладати все на потім
Мова про справи не термінові, але такі бажані. Хтось все життя хотів навчитися танцювати, кататися на роликах, співати або малювати. Але оскільки це справи не першої важливості, а часу завжди не вистачало, до них ніколи не доходив хід. Ось тепер і настав час реалізувати свої мрії.
4. Досить соромитися життєвих помилок
Хтось свого часу кинув інститут, хтось не з тим пов'язав своє життя, і як наслідок – розлучення, хтось не зміг зробити кар'єру, пропрацювавши все життя лікарем. Що ж, життя не стало від цього безбарвним. Злети і падіння характерні для будь-якого життєвого шляху. Справа тільки в особистому ставленні до ситуації.
5. Не потрібно жити тільки заради дітей та онуків
Бути щасливим батьком, бабусею чи дідусем – велике щастя. Але не варто "душити" близьких своєю любов'ю. Можна дозволити дітям і онукам самим проявляти турботу і любов до старших родичів – це подарує нові приємні відчуття.
6. Не потрібно зупинятися на досягнутому
Активність мозку постійно потребує роботи. Це сприяє створенню нейронних зв'язків. Щоб не втратити здатність швидко "перетравлювати" інформацію і приймати рішення, доведеться мозок тримати в тонусі: кросворди, нові мови, читання книг – обов'язковий супутник дорослої людини.
7. Досить догоджати оточуючим
Манери поведінки і життєвого досвіду після п'ятдесяти цілком достатньо, щоб не виглядати смішним і безглуздим. А про те, що подумають оточуючі – це їх особиста справа.
8. Припинити скаржитися
Жалість, в принципі, не найприємніше відчуття. Виглядати жалюгідним і нещасним – погана ідея. До того ж, постійно знаходитися в мінорному настрої, шкідливо для здоров'я. Позитивний настрій – запорука гарного самопочуття і ставлення оточуючих.
9. Не впадати у відчай в пошуках стосунків
Знайти споріднену душу, людину, яка зможе зрозуміти і оцінити внутрішній світ, можна абсолютно в будь-якому віці. Ніколи не пізно знайомитися, спілкуватися, зустрічатися і розважатися.
10. Досить будувати повітряні замки
Просто прийшов час реально подивитися на речі, і припинити пред'являти до себе завищені вимоги. Якщо мрія побудувати триповерховий будинок, або відкрити мережу магазинів, зазнає поразки, потрібно знайти компромісне рішення. Наприклад, обмежиться двома поверхами або декількома торговельними точками.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад