У Кремлі задоволені погодженням "формули Штайнмайєра"
У Кремлі позитивно оцінили рішення офіційного Києва, який підтвердив "формулу Штайнмайєра".
Про це заявив прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє "Интерфакс".
{reklama}
"Саме підтвердження "формули Штайнмайєра", яка, до речі кажучи, була прийнята усіма учасниками "нормандської четвірки", включно з Україною, вже фактично кілька років тому, є фактом позитивним і, безумовно, є важливим кроком на шляху реалізації тих домовленостей, які були досягнуті раніше", - заявив Пєсков журналістам, відповідаючи на питання, як Кремль ставиться до підписання Україною зазначеного документа.
Він також висловив надію, що "зацікавлені сторони і надалі рухатимуться шляхом реалізації Мінських домовленостей".
При цьому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що "реакція деяких політичних сил в Києві на погодження "формули Штайнмайєра" викликає настороженість".
"Реакція, яка послідувала у Києві, мене, звісно, насторожила: вимоги Петра Порошенка, партії Юлії Тимошенко... Не кажучи вже про Вакарчука та інші радикальні політичні сили", - сказав російський міністр, виступаючи на сесії валдайського клубу у Сочі.
Раніше партія "Батьківщина" повідомила, що вважає "формулу Штайнмайєра" неприпустимою для України, а її підписання може перетворити Донбас на Придністров'я.
Порошенко у своєму фейсбуці зазначив, що "формула Штайнмайєра" може стати пасткою - вона розроблена у Кремлі і захищає російські інтереси".
Лідер "Голосу" Святослав Вакарчук заявив, що спочатку Україна повинна повернути контроль над ділянкою кордону з Росією на Донбасі, а потім вже проводити вибори на території самопроголошених республік. Він також закликав Президента роз'яснити "формулу Штайнмайєра" на закритому засіданні Ради.
Нагадаємо, 1 жовтня у Мінську представники Тристоронньої контактної групи і бойовиків "ДНР" і "ЛНР" узгодили імплементацію так званої "формули Штайнмайєра" в українське законодавство. Україна відмовилася ставити підпис під одним документом з представниками бойовиків, тому це було зроблено у вигляді окремих листів на адресу ОБСЄ, однієї зі сторін ТКГ.
Повернутися назад