DataLife Engine > новини > Невакцинована дитина не може ходити до дитсадка - рішення суду

Невакцинована дитина не може ходити до дитсадка - рішення суду

Невакцинована дитина не може ходити до дитсадка - рішення суду

Чи є заборона відвідувати дитячий садок невакцинованій дитині – порушенням прав? "Ні" – остаточно вирішив Верховний суд України.

Позов матері, яка відстоювала своє право відводити до дошкільного навчального закладу дитину без обов’язкових щеплень (правець, дифтерія, кашлюк тощо), не задоволено. Ця історія почалася у червні 2016 року, коли до суду звернулась мати нещепленої дитини з вимогою не чинити перешкоду її дитині у здобутті дошкільної освіти. Спочатку її позов було задоволено рішенням Славутського міськрайонного суду Хмельницької області.

{reklama}

Рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову відмовлено. Верховний суд у 2019 році вирішив, що індивідуальний інтерес людини (відмова від щеплення) не можна ставити вище за загальний інтерес суспільства – не хворіти інфекційними хворобами.

У постанові йдеться, що завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільне навчання та інтересами інших дітей.

Схожу справу вже розглядав Європейський суд з прав людини. У 2012 році у справі "Соломахін проти України" він вирішив, що обов'язкове щеплення як примусовий медичний захід є втручанням у гарантоване пунктом 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини q основоположних свобод право на повагу до приватного життя особи, що включає в себе фізичну та психологічну недоторканість особи


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад