DataLife Engine > новини / Новини України > Медик розповів, як українці часто викликають «швидку» без причин

Медик розповів, як українці часто викликають «швидку» без причин

Медик розповів, як українці часто викликають «швидку» без причин

В Україні досить часто викликають швидку допомогу без суттєвих на те причин.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва Анатолій Вершигора.

{reklama}

“Є різниця між швидкою та екстреною медичною допомогою. Екстрені виклики — це надзвичайні виклики, зокрема, на ДТП, виробничі, спортивні інциденти, втрати свідомості на вулиці. Закликаю українців думати перед тим, як викликаєш швидку меддопомогу. Температура, млосно у грудях, нудота та все інше — це поліклініка. У таких випадках слід звертатися до сімейного лікаря. Він зобов’язаний надавати невідкладну медичну допомогу. Чомусь українці цього не розуміють”, – сказав Вершигора.

За його словами, у нашій країні і спостерігається цікава тенденція щодо активності викликів “швидкої”: у літню пору їхня кількість є мінімальною.

“В Україні влітку, коли люди виїжджають на дачі, ніхто не кричить “де моя карета швидкої допомоги?”. Треба думати, з якого приводу ти викликаєш “швидку”. Якщо у вас є проблема зі здоров’ям, зателефонуйте і довіртеся. Диспетчер переключить на лікаря, який дасть фахові поради телефоном. Зверніться до поліклініки у зручний час”, – наголосив Анатолій Вершигора.

Також він підкреслив, що при високій температурі, зокрема, й у дітей, слід звертатися до сімейного лікаря, який вирішить, чим лікуватися, чи треба йти до поліклініки тощо.

“Ми (служба екстреної медицини — Укрінформ) приймаємо виклики на високу температуру, але вони стоять у черзі. Усі вважають, що швидка медична допомога — це поліклініка на колесах. Нас викликають люди, у яких болить зуб, вухо, потрапило щось у око. Чи, наприклад, матір викликає “швидку” для свого 35-річного сина, у якого 5 днів температура 37,5. Навіть якщо у вас травма кінцівки, треба підтримати ушкоджену руку здоровою і йти до травмпункту”, – сказав Вершигора.

За його словами, гіпертонія не є приводом для виклику швидкої медичної допомоги.

“Викликати швидку через гіпертонічну кризу — це нонсенс. Пацієнт з діагнозом “гіпертонія” має бути постійно на медикаментозному лікуванні”, – зазначив медик.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад