DataLife Engine > новини / Новини України / гаряча тема > Сьогодні світ відзначає День пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні світ відзначає День пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні світ відзначає День пам’яті жертв Голокосту

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Що таке Голокост:

{reklama}

Голокост - це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни. Він досяг неймовірного розмаху. Холокосту піддалися понад 6 млн євреїв.

Чому День пам'яті жертв Голокосту відзначають 27 січня:

Саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва - Освенцім). Тільки тут, в 70 км від Кракова, за роки війни - з 41-го по 45-й - було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями. На момент звільнення радянськими солдатами в концтаборі містилися 3 тис. євреїв. Саме цей табір вважається головним символом Голокосту.

Встановлення Дня пам'яті жертв Голокосту:


Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року в резолюції 60/7. Ініціаторами виступили шість країн: Ізраїль, Україна, Росія, Канада, Австралія і США. Співавторами були ще 90 країн. Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити і проводити освітні програми, щоб уроки Голокосту назавжди збереглися в пам'яті наступних поколінь і сприяли запобіганню актів геноциду в майбутньому. Вперше День пам'яті жертв Голокосту провели 27 січня 2006 року.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту:

У багатьох країнах світу є меморіали і музеї, присвячені пам'яті жертв геноциду, і в цей день тут проходять траурні церемонії і різні пам'ятні заходи та акції.

В Освенцімі в цей день також проходять пам'ятні заходи. В даний час він відкритий для всіх. Холокосту зазнали й інші групи людей: поляки, радянські військовополонені, смертельно хворі, гомосексуалісти-чоловіки, інваліди... Гітлерівська ідеологія підносила голокост як очищення арійської нації.

Джерело: УНІАН


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад