DataLife Engine > новини / Новини України / політика, влада > Парубій внесе до Ради законпроект про перехід з УПЦ МП в помісну церкву

Парубій внесе до Ради законпроект про перехід з УПЦ МП в помісну церкву

Парубій внесе до Ради законпроект про перехід з УПЦ МП в помісну церкву

Голова Верховної Ради Андрій Парубій зініціює на найближчому сесійному тижні парламенту розглянути законопроект, який впорядкує процедуру переходу церков Московського патріархату в Православну церкву України.

Про це повідомляє прес-служба апарату ВРУ.

{reklama}

Парубій заявив, що Москва буде робити спроби, щоб спровокувати конфлікти і не дати церквам перейти в ПЦУ. "І тому має бути загальний настрій всього суспільства і влади - не допустити будь-яких провокацій, які можуть тільки бути в інтересах Кремля" - зауважив він.
За його словами, до помісної церкви вже перейшли понад 40 парафій Московського патріархату.

"Цей крок [законопроект про вихід з УПЦ МП], як і отримання Томосу, дозволить перехід до ПЦУ перерости у велику хвилю, коли всі українці з різних куточків України будуть приходити до Української церкви і ставати вірянами Української церкви", - додав голова парламенту.

Раніше повідомлялося, що у турецькому Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос для Православної церкви України.

У неділю, 6 січня, відбудеться урочисте богослужіння двох предстоятелів. Після божественної літургії томос про автокефалію ПЦУ буде вручено митрополиту Епіфанию.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві пройшов Об'єднавчий собор, у якому взяли участь церковні ієрархи, священики і миряни, які представляли три православні церкви: УПЦ КП, УПЦ МП і Українську автокефальну православну церкву, на якому затвердили статут Православної церкви України і обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія.

17 грудня новостворену ПЦУ фактично визнав Ватикан: у той день офіційний портал новин Ватикану повідомив про обрання митрополита Епіфанія предстоятелем автокефальної Української церкви. Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з православними церквами з огляду на канонічне визнання Вселенським патріархом Варфоломієм Української церкви і її митрополита – ця церква набуває для Ватикану суб'єктність.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад