У МОЗ розповіли, як вберегтися від грипу
Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило основні правила, які допоможуть уникнути інфекційних захворювань у сезон грипу та ГРВІ.
1. Вакцинація
Фахівці МОЗ наголошують, що щеплення є найкращим способом вберегтися від грипу. Вакцинацію проти грипу можна робити упродовж усього сезону. В аптеках наразі доступні дві вакцини проти грипу: Ваксігрип Тетра (можна застосовувати для дітей віком від трьох років) та Джісі Флю (від шести місяців).
{reklama}
2. Особиста гігієна
Міністерство рекомендує українцям частіше мити руки та не торкатися руками обличчя, оскільки "очі, рот та ніс для мікробів є чимось на кшталт вхідних дверей". За умови відсутності води та мила можна використовувати спреї для рук на спиртовій основі.
3. Чистота у приміщенні
Згідно з рекомендаціями МОЗ, поверхні, до яких часто людина торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах, мають бути чисті та продезинфіковані. Приміщення необхідно періодично провітрювати, особливо, якщо там перебуває хворий.
4. Корисні звички
МОЗ в межах профілактики вірусних захворювань рекомендує налагодити режим сну, займатися фізичною активністю, уникати стресу, пити багато води та вживати поживну їжу.
5. Уникати контакту з хворими
Щоб не заразитися грипом, фахівці МОЗ вважають за необхідне уникати близького контакту з хворими. Під час кашлю та чхання віруси можуть передаватися іншим на відстані до двох метрів і більше.
Прийшов час вакцинуватися від грипу. Це взагалі небезпечно? Що потрібно, щоб зробити щеплення?
У разі, якщо людина захворіла, то їй варто залишитися вдома, щоб запобігти поширенню інфекції. Якщо необхідно вийти з дому, то хворому варто надягнути хірургічну маску, яка допоможе стримати поширення бактерії. При цьому у МОЗ наголосили, що маска не може захистити від хвороби.
"Прикрийте одноразовою серветкою ніс та рот - це знизить ймовірність передачі патогенів іншим. Якщо хвороба застала вас зненацька, намагайтеся чхати або кашляти правильно - у внутрішню сторону ліктя. Долоня погано стримує небезпечні патогени", - додали у МОЗ.
Повернутися назад