DataLife Engine > новини / Новини України > Супрун запевняє, що захворіти через вакцину на грип неможливо

Супрун запевняє, що захворіти через вакцину на грип неможливо

Супрун запевняє, що захворіти через вакцину на грип неможливо

Вакцина проти грипу абсолютно безпечна: містить неживий вірус, тому не може бути причиною хвороби.

Про це на своїй сторінці у Fаcebook зазначила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

“Захворіти внаслідок вакцинації проти грипу неможливо. Вакцина від грипу абсолютно безпечна, у неї поміщений інактивований (неживий) вірус. Він не може заразити організм людини. Він лише вчить імунну систему захищати наш організм”, - написала Супрун.

Вона пояснила, що вакцина проти грипу починає діяти не одразу. “Зазвичай імунітет формується протягом двох-трьох тижнів після вакцинації і якщо в цей період людина заразиться вірусом грипу, то захворіти можна. Тому так важливо не затягувати з вакцинацією та дотримуватися простих правил гігієни в публічних місцях, головне з яких — часте миття рук”, - зазначила Супрун.

Вона акцентувала, що з різних причин організм може виробити недостатньо антитіл після вакцинації, зокрема, коли концентрація вірусу в крові надто висока.

“Тоді вірус грипу навіть попри вакцинацію може вразити організм. Але є дуже суттєве але. У вакцинованої людини такий грип мине як звичайна застуда та, щонайважливіше, без ускладнень. Саме ускладнення є найбільш небезпечним наслідком грипу та у деяких випадках призводять до смерті людини. Тому однозначно варто вакцинуватися від грипу щороку. Робити це можна протягом всього епідсезону, тобто з осені й до весни. Але, звісно, краще зробити щеплення якомога раніше”, - наголосила Супрун.

За її словами, вакцинація від грипу не проводиться у випадках, коли є ризик ускладнень або, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.

“Існує лише кілька протипоказань до вакцинації, в тому числі й проти грипу: за віком – зазвичай вакцини проти грипу протипоказані для дітей молодше 6 місяців, застуда, що супроводжується температурою вище 38- 38,5°С, тяжка алергічна реакція (анафілактична) на попередню дозу вакцини чи відома тяжка алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, курячий білок) та захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при окремих вроджених імунодефіцитах)”, - пояснила Супрун.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад