Учені спростували міф про сексуальну залежність
Дослідження Університету Каліфорнії довело, що так звана сексуальна залежність не має ніякого відношення до психологічних відхилень, а є всього лише вираженням підвищеного лібідо, передає Medical News Today.
Вчені спеціально досліджували реакцію мозку, коли людям із "залежністю" показували еротичні зображення. Виявилося, реакції мозку не були пов'язані з рівнем гіперсексуальності. Їх обумовлювало сексуальне бажання саме по собі.
У дослідженні взяли участь 52 людини (13 жінок і 39 чоловіків). Всі вони не могли впоратися із візуальним сексуальним подразником. Їм показали 225 зображень, розділених на чотири групи: приємні зображення сексуального характеру (картинка чоловіка та жінки), приємний знімок несексуального характеру (людина, яка стрибає з парашутом), нейтральне (портрети) і неприємне (понівечені тіла).
Вчених цікавив так званий викликаний потенціал Р300. Це електрична реакція мозку на зовнішній подразник, що спостерігається через 300 мілісекунд після впливу. Чим вищий потенціал, тим більше людина зацікавлена в тому, що бачить.
Фахівці думали, що потенціал буде змінюватися залежно від заявленого ступеня сексуальної адикції. Але цього не відбувалося. Реакцію мозку не виходило передбачити за трьома основними параметрами гіперсексуальності. Вона спиралася тільки на сексуальне бажання. Тобто гіперсексуальність не принесла з собою нічого, крім підвищеного лібідо. Про реальні відхилення в роботі мозку говорити не доводиться, дійшли висновку вчені.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад