RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів | » Про нас |


Ухвалений народними депутатами законопроєкт № 9281 зменшує граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку

Раніше, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу на військовий облік військовозобов'язаних брали громадян України, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.



Зниження призовного віку до 25 років означає, що на військовий облік військовозобов'язаних братимуть тим, кому виповнилося 25 та 26 років, що дозволить призивати їх в рамках загальної мобілізації.

Роз'яснення адвоката, як зниження призовного віку відобразиться на мобілізації

Хто такі призовники та як вони стають військовозобов'язаними
Юнаки в 17 років під час приписки до призовних дільниць в Територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки отримують статус призовника та відповідне, приписне посвідчення

Призовник підлягає призову на строкову військову службу. Після демобілізації зі строкової військової служби він стає військовозобов'язаним. Так само військовозобов’язаним стають випускники військових кафедрах закладів вищої освіти.

Не всі призовники проходять військову службу або закінчують військові кафедри. Причини можуть бути різні -- навчання у вишах без військових кафедр, стан здоров’я, сімейні обставини, що дають право на відстрочку.

Чим відрізняється статус призовника від статусу військовозобов’язаного

За словами адвоката Валерія Єфремова, законодавство в сфері військово обов’язку, мобілізаційної підготовки та мобілізації не містить норму призову чоловіків з категорії призовників на військову службу за загальною мобілізацією, яка була оголошена з початком повномасштабного вторгнення. Тобто мобілізувати призовника не можуть, лише військовозобов'язаного.

Призову підлягають лише військовозобов’язані, про що зазначено як в законі, так і в указі президента України про загальну мобілізацію. Навіть під час воєнного стану призовники можуть бути призвані виключно на строкову службу, або потрапити до війська шляхом укладання контракту.

Коли призовник ставав військовозобов'язаним згідно з попередньою нормою закону

Якщо призовник не проходив строкову військову службу, то при досягненні граничного віку, а це було 27 років, він ставав військовозобов’язаним. При досягненні 27 років призовник повинен був з’явитися до Територіального центру комплектації та соціальної підтримки, пройти військову лікарську комісію та отримати новий військово-обліковий документ - тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Що змінилося з ухваленням законопроєкту № 9281

Зі зниженням граничного віку чоловіки у віці від 25 до 27 років, які не проходили військову службу набувають статусу військовозобов’язаних. Тобто при досягненні 25 років чоловіки повинні з’явитися до Територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки для заміни посвідчень про приписку на тимчасові посвідчення. Без тимчасового посвідчення ця категорія чоловіків не може працевлаштуватись, вступити до навчального закладу, змінити місце проживання. І найголовніше, згідно з законом чоловіки віком від 25 років можуть бути мобілізованими.

Звісно, за час війни були випадки мобілізації і чоловіків призовників. Але це не мало масового характеру - як правило, їх мобілізували за власним бажанням.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
4-06-2023, 20:00
Коментарів 2 Переглядів 2 785

Теги -
Hаписав: юрист, Коментарів: 0, Новин: 0, 4 червня 2023 22:06
В новині:
У нас на Буковині відбувається цілеспрямована робота по перекручуванні законів. Ви бореться з сепаратизмом, але в той самий час підміною понять ви будуйте з Буковини маріонеточну республіку.
Давайте розбиратися по кожному епізоду послідовно.
Я не закликаю росіянам здаватися, але маючи міць тепер можна спробувати провести переговори.
Піде Україна в наступ. Піде.
Ви думаєте рашисти будуть тікати аж до самої московії? Ви дійсно так думайте?
Знизимо ми вік до 25, потім 23 і до 17, як було у Велику Вітчизняну.
Після того залишимо з 200 ВНЗ 20-50.
ПТУ ніхто не буде закривати бо вони забезпечують здобуття робочих професій.
Далі ХТО??????
От хто далі?
По офіційним даним втрати, приблизно 1 до 7
Але є таке поняття, як демографічна ситуація.
У них нехай 140 млн. населення, у нас можливо 28 млн. лишилося.
Куди не крути, наші ресурси швидше закінчаться, ніж їхні.
Якщо у нас все гаразд, то чому людей викрадають з вулиці?
Якщо у нас все гаразд, то чому посилили мобілізацію і планують всіх мести кого можна?
У нас спустошуються міста і села.
Дійсність зовсім не відповідає словам влади.
Повторюю ще раз.
Не закликаю здаватися.
Треба спробувати реалізувати переговори.

Hаписав: Гість Петя, Коментарів: 0, Новин: 0, 5 червня 2023 09:38
В новині:
Цитата: юрист

Повторюю ще раз.
Не закликаю здаватися.
Треба спробувати реалізувати переговори.


Переговори вже були і закінчились Мінськими угодами, які нам виконувути невігідно, як відомо, бо то була би капітуляція. Краще військова поразка Росії, Парад Перемоги на Красній площі, виплата репарацій та відбудова знищеного за рахунок агресора. Звичайно, у кордонах 1991 року. А до того - жодних поступок агресору.

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Тренувальні заходи спецпризначенців КОРДу проходили в умовах, наближених до реальних


На день народження передала гроші на дрон. Блог Надії Будної
Чернівчани й далі допомагають нашій армії.
Боротьба за мир – головна причина війн. Блог Ярослава Волощука
Нехай не видається комусь надто суперечливою теза, що винесена до заголовку.
ВІДЕО Переглянути все відео

Тренувальні заходи спецпризначенців КОРДу проходили в умовах, наближених до реальних

Сьогодні "Родоліт" є лідером у сфері будівництва житлової та комерційної нерухомості й інших об’єктів у Чернівецькій області.

Конкурс "Народний бренд-2023" в Чернівцях e самому розпалі, і кожен буковинець має велику можливість вплинути на його результати. Голосування за найкращі компанії триває, і ще залишився понад місяць, щоб виразити свою підтримку та визначити справжніх лідерів серед місцевих бізнесів

На кожен квадратний метр житла ми даруємо -500 гривень. Акційна пропозиція дійсна у всіх житлових комплексах нашої компанії з 20 по 30 листопада.

Отримайте відомі бренди сонцезахисних окулярів та оправ зі знижкою -20%! А ще, на весь товар з розпродажу діє додаткова знижка -10%! Тільки з 23 по 26 листопада в наших офлайн-магазинах.

Наскільки зручні у використанні автоматизовані й смарт-ворота, чи безпечні такі конструкції і як вони можуть удосконалити вигляд будинку, нам розповіли в компанії "Світ парканів".
• Теги