DataLife Engine > Новини Чернівців > Буковинцям розкажуть куди влада витрачає бюджетні гроші

Буковинцям розкажуть куди влада витрачає бюджетні гроші

Буковинцям розкажуть куди влада витрачає бюджетні гроші

Буковинцям розкажуть куди влада витрачає бюджетні гроші.

Для того, щоб створити інформацію з яскравими і зрозумілими картинками, інфографіками, в області запускають проект "За прозорі місцеві бюджети Чернівецької області".

Реалізує проект "Товариство "Український Народний дім у Чернівцях" в рамках програми "Ціна держави", що виконує Фонд Східна Європа у партнерстві з CFSE-Україна за фінансової підтримки Європейської Комісії.

Проект коштуватиме біля 100 тисяч гривень.

Про це на брифінгу повідомив Володимир Старик та Володимир Кіндрат, заступник директора Департаменту фінансів ОДА.

- Ми плануємо зробити доступний, простий, зрозумілий для пересічного буковинця ресурс, у якому буде видно скільки коштів надійшло і куди, на які потреби їх витратили чи планують витратити, - повідомили доповідачі. - щоб кожен мешканець області бачив скільки виділен коштів, скажімо, на утримання і харчування хворого у лікарні. Скільки коштів піде на ту чи іншу школу. Згодом плануємо показати і у зворотньому ракурсі - натиснувши на конкретний заклад, людина могла побачити, скільки коштів з місцевих бюджетів розпорядники виділили цій установі й куди їх потратять.

Досі чиновники показують лише сухі закодовані цифри, які читати і розуміти могли лише спеціалісти цієї галузі.

Наразі проект готовий до виконання, невдовзі оголосять конкурс для ІТ-спеціалістів, які будуть створювати прозору і доступну кожному інформацію.



Повернутися назад