DataLife Engine > Новини Чернівців / політика, влада > Губернатор Фищук - за заборону експорту необробленого лісу

Губернатор Фищук - за заборону експорту необробленого лісу

Губернатор Фищук - за заборону експорту необробленого лісу

Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук підтримує заборону експорту необробленого лісу.

- Я за те, щоб ліс переробляли у нас і підтримую запровадження заборони на експорт необробленого лісу, - сказав О.Фищук. - Бо доки будуть вивозити — ніхто не буде інвестувати у виробництво тут. А ліс і земля це те, що може наповнити місцеві бюджети.

Губернатор також повідомив, що у Верховній Раді законопроект про заборону експорту необробленого лісу пройшов перше читання і може бути невдовзі ухвалений.

Водночас спроба губернатора на прес-конференції розповісти про ситуацію в лісовій галузі краю виявилася невдалою. На захід прийшли активісти та підприємці, і прес-конференція перетворилася на багатослівну важку суперечку.

До губернатора пролунали закиди — мовляв, усі не проти такої заборони, але на місцях нічого не робиться для розв’язання проблеми.

- Підприємці Буковини готові забезпечити переробку лісу в області, але лісопилки простоюють через відсутність деревини, - заявив один з присутніх активістів.

Аукціони з продажу лісу, які мали вирішити проблему, створили нову. Підприємці відмовляються купувати ліс через новий вид корупції — купувати доводиться невідомо що, а щоб отримати якісну деревину, треба "домовлятися" з лісниками, які безпосередньо виділяють куплене. Якщо не домовишся і не заплатиш уже в кишеню — отримаєш таке, "що і горіти не хоче".



Повернутися назад