Липи на Буковині зацвіли на місяць раніше
Майже на місяць раніше на вулицях, у парках і скверах Буковини зацвіла липа.
- Останніми роками значно змістився температурний режим, отож дерева та кущі почали цвісти раніше. Деякі липи зацвіли ще наприкінці травня, – запевнила інженер з озеленення тресту зеленого господарства Чернівців Алла Хомутовська. – Ці дерева виживають у загазованих умовах, займають мало місця на вузьких вуличках, з них легко формувати крони. Липа відзначається завидним довголіттям: у лісах вона може рости до 400 років. Окремі дерева доживають навіть до 1200-1300 років.
Як розповів пасічник Андрій Пашкевич, для бджіл цвітіння липи – найбільш благодатна пора. Недарма в народі її називають медовим деревом. З однієї дорослої липи бджоли збирають меду стільки, скіільки з одного гектара гречки.
Липа славиться також своїми лікарськими властивостями. Квіти її справедливо називають цілющим даром.
Чернівецька травниця Марія Марчук радить збирати липовий цвіт тоді, коли більша частина квітів розпускається, а решта – ще в бутонах. Не слід збирати квіти з росою, в дощову погоду, після дощу, бо така сировина під час сушіння буріє і втрачає свої цілющі властивості. Сушити квіти потрібно на горищах, в добре провітрюваних приміщеннях або сушильнях за температури 25-30 градусів. В суху і жарку погоду їх можна сушити під навісом, на відкритому повітрі, але не на сонці. Зберігати висушені квіти потрібно в полотняних мішечках або в картонних коробках.
Повернутися назад