DataLife Engine > Новини Чернівців / новини / Життя > Велика вода на Буковині мало не затопила городи

Велика вода на Буковині мало не затопила городи

Велика вода на Буковині мало не затопила городи

Після потужних дощів, які пройшли минулого тижня, стімко наповнилися річки у Чернівецькій області. При чому вийшли з берегів річки й у тих ділянках, де зазвичай вони не багатоводні. Люди кажуть, що причиною цьому є не стільки дощі на Буковині, скільки потужні опади на території вище по течії - на Львівщині та Прикарпатті.

Вода неабияк налякала буковинських фермерів. Зокрема справжній переполох був серед мешканців Хотинщини. Тут люди мають городи просто в заплавах Дністра і підйом води їх щоразу насторожує.

- Залишилося півметра від води до перших полів. Ще трохи і їх би затопило, - каже Леонід ЛУК’ЯНЧУК, фермер з Перебиківців. Село - одне із найбільших виробників в Україні пекінської капусти та інших овочів, зокрема й ранніх. – Вода зупинилася просто на межі, але вчора надвечір (у неділю, 18 травня, - авт.) почала спадати. Та з Києва попереджали, що буде друга хвиля паводку, тож розслаблятися рано. І з цією водою люди добре перелякалися: у тих місцях, яка найближче до води засаджено ранньою капустою, цілими родинами зрізають овоч і неважливо – достигла вона чи не достигла. Бояться. Рятують врожай, щоби менше пропало. Це якщо засаджено молодою капустою. Її ще можна на базар відвезти і продати, навіть якщо невеличка капустина. А у кого інші культури висаджені – перець, помідори, баклажани, - то все пропадає. Як це було у 2008 і у 2010 роках. У нашому куточку і багато води не треба – якихось 30 сантиметрів і рослина гине. Дощі, які йдуть в нашій області нам не страшні, тут вода швидко сходить. Якщо ж на Львівщині паводок – вода йде сюди і накриває нас. Проти природної стихії нічого не можемо вдіяти. Як Бог дасть, так і виходить.

Втім, за словами фермерів таки можна було би зарадити великій воді, яка щороку, іноді кілька разів, не лише лякає, але й наносить чималих збитків. Для цього потрібно було би дамбу збудувати, але це дуже дорого і самотужки зібрати кошти селяни не можуть.



Повернутися назад