DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > Понад 100 садиб на Буковині готові прийняти туристів

Понад 100 садиб на Буковині готові прийняти туристів

Прогулянки лісом, свіже повітря, купання в гірській річці, катання верхи на конях, збирання грибів та ягід, риболовля, екологічна їжа, чай із лікарських трав, джерельна вода… Усі ці задоволення можна отримати в буковинських селах.
– На Буковині задекларувало свою діяльність понад 120 приватних садиб сільського туризму, – розповіла Оксана Лелюк, заступник директора департаменту екології та туризму ОДА. – Основна їхня частина припадає на гірські та передгірські райони (Вижницький, Путильський, Кіцманський, Сторожинецький). Господарі приватних садиб надають відпочивальникам не тільки звичайні послуги. Вони також організовують для них катання на яхті та водних велосипедах, кінні прогулянки, у тому числі й на бричці, екскурсії на катерах, риболовлю, збирання грибів та лісових ягід. А в одній із садиб на Сторожинеччині навіть роблять купіль у настої лікарських рослин.

– Що потрібно зробити, щоб привабити якомога більшу кількість туристів з інших областей?[/i]

– Треба шукати унікальні особливості регіону, які б могли стати туристичною родзинкою, що збільшить потік туристів до області. Скажімо, своєрідним "магнітом" може стати буковинська кухня з екологічно чистих продуктів. Для цього, на мою думку, слід рекламувати окремі райони області як екологічно чисті. Організовувати різні фестивалі, зорієнтовані на традиційні для Буковини продукти харчування, національні страви. Розробляти гастрономічні тури на території області. Випускати рекламну продукцію про приватні садиби сільського туризму з кольоровими ілюстраціями приготування та дегустації національних страв. Також запроваджувати послуги для туристів, які зможуть брати безпосередню участь у веденні господарства. Це лише один приклад. А таких родзинок можна знайти багато. І цим серйозно повинні зайнятися спеціалісти.

Туристів уже готова приймати гостинна родина Фалафівків, яка проживає в Підзахаричах на Путильщині. Їхній затишний будинок знаходиться на березі річки Черемош. Стежки від садиби ведуть до перевалу Німчич, печери Довбуша, скелі Протяте Каміння. Поряд – смерековий ліс, де можна назбирати білих грибів, суниць, лікарських трав. Під водоспадами можна прийняти холодний душ. У селі є два музеї: краєзнавства Гуцульщини та відомої вишивальниці Ксенії Колотило.
– До нас приїжджають на відпочинок люди з багатьох міст: Чернівців, Одеси, Херсона, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, – розповіла Євдокія Фалафівка. – Часто приїжджали сім’ї з Донецька. Після подій на Сході я телефонувала їм, запитувала, чому називають нас бандерівцями, адже бачили, які ми добрі. А вони відповідають, що так вважають тільки деякі східняки, а більшість думає зовсім по-іншому.

– У нас уже були відпочивальники на травневі свята й на День Перемоги. Залишилися дуже задоволеними, – запевнила Марічка КЛИМ, господиня приватної садиби "У Марічки", яка знаходиться в мальовничому селі Виженка на Вижниччині. – Приїжджають переважно із Чернівців, Києва, Харкова. З Донецька та Дніпропетровська телефонували, що хочуть приїхати влітку. Ми маємо власну пасіку, отож пригощаємо відпочивальників свіжим медом. Побудували бджолину хатку, де можна спати на вуликах. Маємо також власного коня, на якому катаємо туристів. Водимо їх у ліс за грибами та ягодами, організовуємо риболовлю на ставках. Я навчаю їх правильно збирати лікарські трави, з яких варю фіточай. Пригощаю стравами української та гуцульської кухонь. У будинку холодна й гаряча вода цілодобово, є всі зручності, супутникове телебачення. Отож чекаємо на гостей.



Повернутися назад