‭У Чернівцях щодня по 20 людей здають кров




14 червня відзначають Всесвітній день донора. На Буковині налічується 1740 почесних донорів. Це люди, які здали більш ніж 18 літрів крові.
З 2009 року в Чернівцях діє Центр крові. До цього функціонувала Чернівецька обласна станція переливання крові. Нині в Центрі крові – 110 працівників.
– За день приходить у середньому 20 людей. Переважно приходять здавати кров родичі й знайомі тих, хто лежить у лікарнях. Половина з них ніколи більше сюди не прийдуть. Інша ж половина періодично здає кров, – каже завідувач відділу комплектації донорських кадрів Чернівецького обласного центру крові Олена Мігайчук. – Часто люди бояться заразитися якимись хворобами під час здавання крові. Та коли бачать, що в нас одноразові медичні інструменти, тоді й страх зникає. Є в нас банк постійних донорів. За здачу крові донор отримує 50 гривень на обід.
Є в нас донори, які регулярно здають кров. Щоправда, їх із кожним роком стає менше. Зате останні рік-два помітила, що приходить більше молоді.
Донори – це особлива категорія. Часто їх викликаємо у вихідні, свята. Зазвичай не відмовляються.
Перш ніж здати кров, донор здає аналіз на гемоглобін, хільоз (визначають жирна кров чи ні), АЛТ (визначають, як працює печінка), визначають групу крові, резус. Також обов’язково кров перевіряють на гепатит С, В, сифіліс, СНІД.
Часто після цих аналізів доводиться забраковувати донорів. Але завдяки ретельному відбору за останні десять років не було жодного зараження інфекціями, які передаються через кров.
– Ми на сто відсотків забезпечуємо лікарні препаратами й компонентами крові, – запевняє Олена Сергіївна. – Наша робота ретельна, копітка, але колектив відповідальний і кожен – професіонал. Трапляються випадки, що приходить термінове замовлення, доводиться піднімати всіх працівників. А це може бути й у вихідні, і вночі.
До здавання крові ніхто не примушує, – каже Олена Мігайчук. – Але варто усвідомити, що одна доза крові може врятувати одне людське життя.
Повернутися назад