DataLife Engine > Новини Чернівців / новини > На Буковині зайці погризли сади

На Буковині зайці погризли сади

На Буковині зайці погризли сади

Голодні зайці погризли молоді саджанці дерев. Найбільше тварини погризли гілля. Садівники, які вирощують фрукти на продаж, нині підраховують збитки.

– Яблука на продаж вирощую вже п’ять років. Для цього восени посадив 12 нових дерев, – розповів житель Заставнівщини Іван ВИСОКИЙ. – Оскільки снігу взимку випало багато, він сягав аж до гілля саджанців. Тому зайцям було зручно гризти дерево біля гілок. Зараз уже й не знаю, що робити, бо лікувати дерева доведеться щонайменше півроку. Згодом у будь-якому випадку матиму збитки.
– У моєму саду зайці погризли дві яблуні й черешню, – розповіла жителька Сокирян Марія ТІТОВА. – Сліди від їхніх зубів залишилися біля кореневищ та гілок. Не знаю, як із цим боротися і чи вдасться врятувати дерева.
Фермер із Хотинщини Анатолій ЧОРНИЙ розповів, що має у своєму господарстві 59 гектарів саджанців дерев. "Завдяки цьому, – зауважує фермер, – великих збитків не відчую. Хоча зайці похазяйнували і біля моїх саджанців. Вони полюбляють гризти молоді стовбури. Але якщо стовбур погризли не повністю, дерево ще можна врятувати".

За словами А. Чорного, процес відновлення може тривати півроку-рік.
– Якщо тварина погризла дерево біля кореневища, то місце пошкодження на стовбурі спочатку треба дезінфікувати. Для цього його слід зачистити ножем і полити одновідсотковим розчином мідного купоросу. А згодом те саме місце змастити сумішшю жовтої глини і коров’яку, – радить Анатолій Чорний. – Якщо заєць погриз гілки, то нижче пошкодженого місця на дерево треба нанести водоемульсійну фарбу.



Повернутися назад