DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини > Чернівецька облрада зганьбилася із зверненням проти «мовного» закону

Чернівецька облрада зганьбилася із зверненням проти «мовного» закону

Чернівецька облрада зганьбилася із зверненням проти «мовного» закону

Депутати Чернівецької облради не підтримали звернення до Верховної Ради щодо недопустимості наступу на українську мову та введення у дію закону про державну мовну політику в авторстві Колесніченка-Ківалова, повідомляє кореспондент molbuk.ua.

Сьогодні, 27 липня на 11-ій сесії обласної ради 6 скликання депутати розглядали це питання другим у порядку денному.
38 депутатів проголосували "за", "проти" - 2, утрималося – 44 депутати.

"Фронтовик" Максим Бурбак повідомив кореспонденту molbuk.ua про те, що він уже бачив результати поіменного голосування.
- Партія Регіонів повністю утрималась від голосування за це важливе питання, - каже Бурбак. – У тому числі й головний освітянин краю Михайло Бауер, якого мовне питання мало би боліти чи не найбільше за всіх депутатів. І це – та людина, яка збирається балотуватися в народні депутати?
- Гайничеру (голова облради, - авт.) пообіцяв, що пізніше надасть кільком депутатам копії аудіозаписів, протоколів засідання і результатів поіменного голосування, - продовжує опозиціонер. – Вже на наступній сесії облради ми будемо звертатися до виконавчого апарату облради щодо опублікування результатів поіменного голосування за це питання у всіх ЗМІ, з якими облрада підписала договори. Нехай люди знають, хто на Буковині кривдить українську мову.

Як повідомляли ЗМІ, ряд обласних рад західного та центрального регіонів України одразу ж після ухвалення Верховною Радою "мовного" закону зібрали позачергові сесії та проголосували звернення до президента з вимогою накласти на нього вето, або відкласти "мовний" закон і провести його всенародне обговорення. Зокрема:
Хмельницька та Вінницька обласні ради звернулися до Президента України з вимогою винести мовне питання на всенародне обговорення.
Львівська облрада звернулася до Президента України з вимогою накласти вето на "мовний" закон.
У Тернопільській облраді 80 з 82 присутніх депутатів (в тому числі й регіонали) проголосували проти "мовного" закону.
Проти "мовного" закону висловилися також Івано-Франківська, Волинська та Рівненська обласні ради.
У Закарпатській облраді за звернення проти "мовного" закону не вистачило лише одного голосу.

У Чернівецькій обласній раді – 104 депутати. З присутніх на позачерговій сесії 27 липня за звернення проти "мовного" закону проголосували лише 38.



Повернутися назад