DataLife Engine > Новини Чернівців > Чиновники кажуть, що пенсія для непрацездатних на Буковині зросла на 15 відсотків

Чиновники кажуть, що пенсія для непрацездатних на Буковині зросла на 15 відсотків

Чиновники кажуть, що пенсія для непрацездатних на Буковині зросла на 15 відсотків

У Чернівецькій області пенсія для непрацездатних росте швидше, ніж це робить інфляція. Як повідомли у прес-службі ОДА, ріст склав 15,1 відсотка.

- В рамках реалізації Президентських соціальних ініціатив та поетапного підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на Буковині проведено п’ять етапів масових перерахунків пенсій. Як результат - середній розмір пенсійної виплати, що склався на 1 липня, порівняно з відповідною датою минулого року, зріс на 15,1% і склав 1230,83 гривень. Темпи зростання пенсійних виплат нині випереджують інфляційні процеси, а місячна потреба в коштах на виплату пенсій зросла за рік на 12,5%", - розповів керівник Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.

Він також відзначив, що хоча впродовж першого півріччя в області намітилася позитивна динаміка у зростанні надходжень від платників Буковини, що є результатом поетапної модернізації системи пенсійного забезпечення, додаткові витрати передбачають подальше зміцнення фінансової бази та диференційованості підходів у роботі з боржниками. За його словами, приховування доходів, незаконне використання робочої сили та систематичне умисне ухилення від сплати єдиного соціального внеску має розцінюватися не інакше, як зазіхання на конституційні права громадян та знаходити негайне і належне реагування компетентних органів через призму кримінальної відповідальності.

Водночас нині 112 боржників області мають можливість укласти договори на розстрочення заборгованості, тим самим поступово стабілізувати свій фінансово-економічний стан, зокрема за рахунок повного списання застосованих раніше фінансових санкцій. Під час колегії Михайло Романів також дав доручення вивчити досвід функціонування "єдиного вікна" у міському управлінні Пенсійного фонду та розглянути можливість його впровадження в районних центрах.



Повернутися назад