DataLife Engine > Новини Чернівців / Здоров'я > Воду з чернівецьких криниць не можна пити навіть кип’яченою

Воду з чернівецьких криниць не можна пити навіть кип’яченою

Лікарі санепідстанції попереджають чернівчан, що воду з криниць можна використовувати лише за технічними потребами. Пити її не радять навіть кип’яченою.

- Більше половини криниць міста забруднені, - розповіла завідуюча відділенням комунальної гігієни міської санепідемстанції Оксана ЖУК. – Так, 46,5% води в криницях Чернівців містять мікробіологічні забруднення, а 17% криниць забруднені хімічними речовинами.

Оксана Жук каже, що на якість води вплинули минулорічна повінь та осінні проливні дощі. Крім того, всі 56 криниць міста не глибші десяти метрів.

- Така глибина спричинює стікання в криниці грунтових вод та бруду після дощів і танення снігу, - зауважує Оксана Жук. – Це, в свою чергу, негативно впливає на якість води в криницях. Тому в бактеріологічній лабораторії міської СЕС щоквартально проводять аналізи питної води в криницях.

Наступний аналіз води на вміст шкідливих речовин проводитимуть наприкінці березня.

У Чернівцях аналіз на вміст бактеріологічних та хімічних елементів у воді проводять в міській СЕС за адресою вул. Шкільна, 25. Для цього в лабораторію треба принести літр води у пластиковій чи скляній банці. Аналіз бактеріологічних та хімічних показників у міській СЕС коштує 160 грн.

Крім того, як зауважила Оксана Жук, за якість води в криницях в першу чергу відповідають їхні власники. Наразі вона радить господарям поставити у криницях підмостки та цебриння. Це, мовляв, попередить стікання у криницю потоку забрудненої води внаслідок танення снігу.



Повернутися назад