США ніяк не визначаться з військовою допомогою Україні. Як це вплине на фронт?

Фото: Генштаб ЗСУ
На початку липня США призупинили постачання зброї Україні, зокрема й тієї, яка вже перебувала в транспортних хабах Польщі. Серед зброї – тисячі артилерійських снарядів, переносних Stinger, високоточних боєприпасів GMLRS, ракети Hellfire, а також, що найважливіше, ракети до систем Patriot, які використовуються для збивання російських ракет і дронів.
Але вже сьомого липня президент США Дональд Трамп анонсував передачу зброї українській армії.
"Ми надішлемо більше зброї. Ми повинні. Вони повинні бути в змозі захистити себе. Їх зараз дуже сильно обстрілюють", – заявив він.
Що буде далі з американською допомогою та чи зможе Україна продовжувати боротьбу проти російського агресора без неї?
Про це ідеться у публікації "МБ" від 10 липня, пише molbuk.ua
"Треба розробляти власну зброю"
Андрій ЛОМОВАЦЬКИЙ, начальник штабу одного з батальйонів 107 окремої бригади тероборони:

"Поки що критичної ситуації не виникає, але якщо надходження американської допомоги призупиниться, буде щонайменше важкувато. Бо їхня високоточна зброя, звісно, стримує російську армію і знищує ворожі центри управління.
Та наразі нам потрібно розвивати виробництво нашої зброї, боєприпасів. Це першочергове завдання для керівництва України. І це відбувається. Просто складно судити, чи достатньо швидкими темпами. Бачимо у військах, що все більше з’являється зброї нашого виробництва, як-от самохідні артилерійські установки "Богдана". Але нам під них треба снаряди, щоби стримати ворога. Звісно, ми могли б ці снаряди виробляти. Якби у виробництво зброї був вкладений європейський капітал, це було б набагато ефективніше, ніж просто купувати або отримувати зброю.
За три з половиною роки ми б мали ставати все незалежнішими від сторонньої підтримки. Майбутнє – за розвитком малої авіації, безпілотників. Тому що ми нині стримуємо і вражаємо противника саме завдяки малій авіації, причому вже власного виробництва.
Однозначно "всепропальських" настроїв у військових немає. Будемо бити ворога, чим є".
"Фронт тримається на "очах"
Іван ДРОБОТ, оператор БпЛА у складі 57 окремого стрілецького батальйону 65 окремої механізованої бригади:

"Будь-яка допомога, яка не надходить, – це сумно. Бо, по-перше, через це ми втрачаємо наших хлопців – піхоту, яка сидить попереду, поруч із ворогом. По-друге, якщо буде якийсь потужний штурм росіян, ми просто не матимемо чим підтримати лінію фронту.
Знаю, що зараз фронт на 60 відсотків тримається на "очах" – дронах, мавіках, бомберах, вампірах та іншому. Ними робиться все, що тільки можливо: розвідка, коригування, спостереження. Не знаю, чи ці всі технології нам постачають США. Але точно знаю, що зі США отримуємо снаряди – від ППО до великої потужної арти.
Не можу зрозуміти логіки тих, хто відповідає за забезпечення. Чим вони думають, як російський натиск далі має стримуватися? Росіяни чим далі, тим більше модернізують свої дрони. Нам залишається молитися Богу, щоби все було добре, і ховатися в укриття.
Важко читати новини, що тривають переговори між Путіним і США, що вони домовляються і ніяк не можуть домовитися. Це більше схоже на театр. Але ж це життя людей! Треба зберігати насамперед своїх людей, територію. Бо, щоби ви розуміли, росіяни лізуть постійно звідусіль: кущами, у погану погоду, у цих своїх плащах-пончо, майже непомітні, малими групами. Дякувати Богу, ми виявили їх і знищили.
Ми розуміємо, за що стоїмо. А за що росіяни сюди приходять? Вочевидь, удобрити нашу землю".
"США хочуть уникнути відповідальності"
Олексій КАНДЮК, кандидат політичних наук:

"Поки що, починаючи з нового президентства Дональда Трампа, ми не бачили жодних позитивних зрушень, які б свідчили, що він готовий допомагати Україні у війні.
Чи буде американська військова допомога далі? Я не дуже оптимістичний у цьому. Усі дії США показують, що вони насправді хочуть уникнути відповідальності за ситуацію, і на цьому все.
Чи можемо ми без американської допомоги? Європейці декларують, що хочуть перебрати на себе американську частку допомоги Україні. Та питання в тому, чи є у них відповідні потужності. Як на мене, їх поки що немає. Так, фінансово Євросоюз перезавантажився, дуже потужно збирається розбудовувати військово-промисловий комплекс. Але це дуже нешвидкий процес. Тому незрозуміло, що ми будемо робити у цій паузі, коли може припинитися постачання американської військової допомоги.
Не думаю, що справа у неправильному дипломатичному підході української сторони до американського президента. Бо такий самий підхід у Трампа і до Європи.
Нам точно варто очікувати, що європейці нас підтримуватимуть фінансово. Нам треба було зрозуміти за цих понад три роки, що слід використовувати кошти для нарощування власного військового потенціалу. І так, розраховувати на себе варто завжди. Думаю, що частково будуть якісь європейські спроби більше тиснути на Росію. Не можна сказати, що європейці зовсім не мають важелів. Мають.
Довідка
Скільки допомоги надали Європа та США
Загалом від початку війни, за підрахунками експертів Кільського інституту, Україна отримала близько 267 млрд євро, або близько 80 млрд євро у кожен рік війни. Із них близько половини (49 %) – це військова допомога, 44 % – фінансова, і 7 % – гуманітарна.
Загалом Європа надала Україні 70 млрд євро фінансової та гуманітарної допомоги, а також військової допомоги на 62 млрд євро.
США ж надали військової допомоги на 64 млрд євро та фінансової допомоги на 50 млрд євро.
Представники української влади також твердять, що близько 40% зброї на фронті – вже українського виробництва.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад