Кардіолог з Чернівців пояснила, чи можна пити Coca-Cola гіпертонікам

Регулярне споживання Coca-Cola підвищує артеріальний тиск.
Кардіолог, доцентка кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ Галина Хребтій пояснила, чи може бути небезпечне споживання Coca-Cola і скільки пити газованого напою.
“Згідно з дослідженнями, довготривале вживання солодких напоїв асоціюється зі зростанням систолічного артеріального тиску на 2 мм рт.ст., а також підвищенням ризику серцево-судинних захворювань на 18-24%”, - каже Галина Хребтій.
Одна банка Coca-Cola (330 мл) містить 35-39 г цукру - це майже вся добова норма за рекомендаціями ВООЗ. А надлишковий цукор — це незалежний фактор ризику гіпертонії, ожиріння та діабету 2 типу.

“Coca-Cola Zero, не містить цукор, але у її складі є підсолоджувачі. Деякі штучні підсолоджувачі (аспартам, сукралоза) асоціюються з інсультом та ішемічною хворобою серця, мають суперечливі дані щодо метаболічного профілю”, - зазначила лікарка.
Скасування солодких напоїв дає клінічний ефект.
Зменшення споживання призводить до зниження артеріального тиску, зниження смертності від серцево-судинних захворювань на 20-24%.
Настановами Американської асоціації серця (АНА), Європейської асоціації кардіологів (ESC) рекомендовано замінити солодкі напої типу Coca-Cola на воду або інші несолодкі напої.
“Порада кардіолога: якщо ви контролюєте артеріальний тиск, вагу чи холестерин - Coca-Cola має бути винятком, а не звичкою”, - констатувала Галина Хребтій.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад