Визначили переможця тендеру на лавиці для парку Чернівців: що про нього відомо

Фото з архівів molbuk.ua
У Чернівцях завершився - тендер від департаменту інфраструктури та благоустрою на 130 лавиць, які планують встановити у парку імені Т. Шевченка.
Змагався за тендер лише один учасник, він і переміг, пише molbuk.ua
{reklama}
Цим переможцем є ФОП Марущак Тетяна Зіновіївна. Вона готова надати місту товар за 3,3 мільйони заміть очікуваної вартості 3,5 мільйони гривень. Згідно з умовами тендеру, лавки мають поставити до 30 липня.
Підприємиця Тетяна Марущак зареєстрована у місті Бурштин Івано-Франківської області. Її основна діяльність зазначена як "Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах".
Вона також є власницею ТВП "Інженерні системи".
На сайті ЦВК значиться, що на місцевих виборах у 2020 році Тетяна Марущак балотувалася від партії "Удар" до Бурштинської міської ради.
Тоді зазначалося, що вона працює провідним інженером ТОВ "Пожежно-будівельна фірма "Схід". За даними YouControl, кінцевим бенефіціаром цієї фірми є відомий у Чернівцях благодійник та підприємець Юрій Кулічевський.
Читайте також:
У мікрорайоні Чернівців підприємець власним коштом облаштував розваги для дітей - відео
Підприємець із Чернівців придбав за власні кошти обладнання бійцям на понад 600 тис грн
Такого у місті більше немає: чернівчанин зробив за власні кошти сучасний дитячий майданчик - відео
У розмові із кореспонденткою molbuk.ua Юрій Кулічевський сказав, що Тетяна Марущак наразі не є працівницею його підприємства. Але вона йому також постачає певний товар. Він зазначив, що його роль у цій закупівлі - домовитися із постачальниками щодо нижчої ціни за лавиці.
"Я пропрацьовую із заводами цінову політику і якість матеріалів. Співпрацюю із багатьма заводами, тож мене попросили проконтролювати якість і врегулювати ціну на виході. Намагаюся домовитися, щоби ціна не виходила за межі якоїсь адекватної ціни по Україні. У мерії запитали, чи можу я вплинути на виробника, щоби знизити ціну закупівлі. Я це зробив. Бо у мене в Києві багато зв’язків і знайомств", - зазначив Юрій Кулічевський.
Підприємець пояснив, що через приватного підприємця закупівля виходить дешевшою:
"Навіть якщо закупівля здійснюється через мене, я не буду на цьому заробляти. Просто ФОП - це економія коштів. Як мінімум на 15 відсотків. А додавати ще ПДВ до вартості лавочок - тоді вони із 25 тисяч (із доставкою та монтажем - 26 тисяч) - обійдуться у 30 тисяч. Кому це треба, якщо бюджету все одно - платити з ПДВ чи без? Тобто економія коштів виходить на 15 відсотків, по 4 тисячі на одній лавочці, якщо пускати через ФОП", - пояснює співрозмовник.
За словами Ю. Кулічевського, найпростіші лавиці він бачив у Києві на виставці від виробника. Вони коштували 5-7 тисяч гривень. На запитання, чому, на його думку, місто не замовило саме такі, відповів:
"Вони почнуть іржавіти, їх треба буде утричі частіше обслуговувати, ніж бетонні. Окрім того, бетонну конструкцію не так легко перенести. Тому я і дивлюся зараз на лавочки не з металу, а з литого металу. Так, вони коштують дорожче, бо міцніші. Але їх рідше треба доглядати. Поточні витрати менші у рази. Я вже від таких конструкцій, які кожних пів року треба ремонтувати, відмовляюся. Вони дешевші, але швидко стають непридатні для використання, за ними постійно треба дивитися, і замінювати певні елементи на інші".
"Я на таких речах, як лавочки, точно наживатися не буду. У мене своя робота, на якій я працюю і заробляю. Зараз воно не так легко, бо ціноутворення в Україні обмежили. Але з тих ресурсів, де можу включатися, є з чим працювати", - сказав Ю. Кулічевський.
На запитання, чи має підприємець стосунок до аналогічних лавиць, встановлених у сквері біля пам'ятника Емінеску, він відповів, що не має жодного стосунку.
Радник міського голови з питань інфраструктури та благоустрою міста Василь Зазуляк наголошує: у мерії було завдання, щоби лавиці були максимально антивандальними та естетично виглядали.
"Ті лавиці, де багато металу, іржавіють, втрачають дуже сильно у вигляді. Тож у першу чергу шукалася модель, яка буде антивандальною, але водночас естетичною. Тому що це - центральний парк. І хотілося там не просто там поставити якусь лавицю із торгового центру, а щось достойне. Це було спільне напрацювання департаменту інфраструктури із департаментом урбаністики.
Ми побачили готовий зразок, і він нам сподобався", - каже В. Зазуляк.
Радник мера із обуренням відкидає припущення, що тендер міг прописуватися під якогось конкретного виробника.
"Нам важливо було прописати параметри. Такі лавиці може виготовити десять фірм. Це ж не є лавиця конкретного виробника. Це модель, яку можна спокійно зробити. Що, лише один підрядник може зробити лавиці із модрини? Чи один лише підрядник може виготовити бетонні стінки? Ми просто записали характеристики, які вважаємо антивандальними і в той же час естетичними. За всі ці роки мали можливість порівняти різні моделі - які практичні, які непрактичні. І впевнилися, що саме ці - практичні, естетичні та антивандальні", - стверджує Василь Зазуляк.
Що відомо:
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях планують закупити 130 лавиць зі спинкою. Очікувана вартість - понад 3,5 мільйони гривень. За розрахунками виходить, що одна лавиця мала обійтися у середньому у 27 тис. грн. Замовник ставить умову, що в цю ціну повинні входити вартість навантаження, транспортування, розвантаження.

Заявлені замовником характеристики товару
Пізніше міський голова Роман Клічук повідомив, що лавочки встановлять у парку Шевченка.
Вони виглядатимуть ідентично до тих, які встановили у сквері біля пам'ятника Емінеску.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад