DataLife Engine > Новини Чернівців / економіка, бізнес / топ новини > «Ціна сягає півтора мільйона доларів»: скільки коштують найдорожчі будинки в Чернівцях

«Ціна сягає півтора мільйона доларів»: скільки коштують найдорожчі будинки в Чернівцях

«Ціна сягає півтора мільйона доларів»: скільки коштують найдорожчі будинки в Чернівцях


Останніми роками в західних областях України ціни на деякі нові будинки сягають мільйонів доларів. Серед лідерів – Львівська, Закарпатська та Івано-Франківська області. За рік ціни на приватні будинки тут зросли на 25−29 %, ідеться в дослідженні OLX Нерухомість. На Закарпатті вартість найдорожчого будинку у березні 2025 року становила 4,3 мільйона доларів. На Львівщині та Франківщині – близько 3,5 мільйона доларів.

У Чернівцях, попри зниження попиту, ціни на найдорожчі будинки теж зростають. Деякі з них перевищують 800 тисяч доларів, що робить Чернівці одним із найдорожчих міст для придбання такого житла.

Кореспондентка "МБ" зібрала п’ятірку найдорожчих приватних маєтків, які нині виставлені на продаж у Чернівцях.

П’ятірка найдорожчих будинків у Чернівцях

За даними платформи OLX Нерухомість, у місті виставлені на продаж будинки, вартість яких сягає сотень тисяч доларів.

Найдорожчим виявився елітний будинок з басейном, ціна якого – $850 000. Він розташований у передмісті Чернівців. Як зазначає продавець, будинок збудували у 2020 році за індивідуальним проєктом. Він має площу 300 кв метрів і розташований на ділянці в 10 соток. Серед переваг – сучасна архітектура та власний басейн.





Фото ОЛХ

На другому місці – сучасний будинок у стилі хайтек. Його вартість – $750 000. Продавець не зазначає, у якому місці розташований будинок. Натомість наголошує, що привертає увагу сучасним дизайном у стилі хайтек. Тут є і навіс під авто, і гараж, і підвал та озеленений двір.



Фото ОЛХ

Третім виявився будинок елітного класу на вулиці Приміській – $749 000. Триповерховий будинок площею 720 кв метрів збудували у 2012 році на ділянці у 24 сотки. Він має шість кімнат, три санвузли, зимовий сад.







Фото ОЛХ

Наступним є будинок у самому центрі міста – на вулиці Вірменській. Його вартість – $670 000. Будинок із сауною, басейном та сольовою кімнатою. Має два поверхи та мансарду, а також фонтан у дворі.





Фото ОЛХ

Останній у цьому рейтингу – будинок у центрі старого міста за $600 000.

Розташовується на вулиці Садовського та має площу 300 кв метрів. Особливості планування передбачають простору гостьову та три великі спальні. Великий гараж із електричними воротами — ще один плюс.







Отож у Чернівцях вартість окремих приватних будинків перевищує 800 тисяч доларів, що значно вище від середніх показників навіть у найпопулярніших регіонах.

"Елітні будинки дорожчають, але попит невеликий"

Спеціаліст із продажу квартир "Центрального агентства нерухомості" у Чернівцях Євгеній Мензак розповідає, що з кожним роком ціни на будинки преміумкласу поступово зростають. Проте попит на них щороку менший.

"Середня вартість будинків преміумкласу коливається від 850 тисяч до 1,5 мільйона доларів. Ціна залежить від локації, стану, площі, ремонту тощо. Є як дорогі будинки площею 300-400 кв метрів, так і дорогі будинки площею 150-200 кв метрів", – зазначає Євгеній Мензак.

За його словами, найдорожчими є будинки, розташовані у центрі міста, а також біля Центрального парку імені Т. Шевченка.

"Тут ціни найвищі як на приватні будинки, так і на землю. Звісно, що на будинки є попит як і за містом, так і в місті. Проте саме в місті вони дорожчі. Також попит мають будинки, розташовані ближче до центру, на приміських вулицях. Так само серед пріоритетів приміська зона: Годилів, Великий Кучурів, Чагор, Коровія. Менший мають попит будинки на вулиці Руській і в Садгорі, – каже Є. Мензак. – Переважно купують таке житло підприємці тощо. Та на сьогодні пропозиція його перевищує попит. Тобто кількість дорогих будинків щороку зростає, а от покупців стає менше. Попит на таке житло залежить від багатьох чинників: економічної ситуації, воєнного стану, фінансової політики тощо. Але за останній час, якщо підсумовувати, ринок стабілізувався і попит якоюсь мірою стабільний. Він невеликий, але є", – каже Є. Мензак.

За останні роки ціни, хоч і не набагато, проте підвищилися. Щороку вони зростають на 5-7 %. Експерт також зазначає, що на сьогодні 70 % покупців – місцеві.

"Проте якщо порівнювати з часом до початку війни, то попит менший. Адже більшість на сьогодні орендує житло або ж купує квартири. А ось люди, які переїжджають з інших регіонів, переселенці, віддають перевагу саме приватним будинкам. Це пов’язано з тим, що вони до переїзду жили у приватному секторі. Проте у нас квартирний сегмент продажу-купівлі більш розвинений, ніж приватний сектор. Також останнім часом стають популярними таунхауси, дуплекси. Це невеликі будиночки з меншою територією. Вони коштують понад 250 тисяч доларів", – каже спеціаліст.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад