DataLife Engine > Новини Чернівців > У Чернівцях на боротьбу із амброзією виділили майже сто тисяч

У Чернівцях на боротьбу із амброзією виділили майже сто тисяч

У Чернівцях на боротьбу із амброзією виділили майже сто тисяч


У Чернівцях почали боротьбу із небезпечним видом бур'яну - амброзією.

Тендер на послуги із ліквідації цієї рослини на території Чернівецької громади оголосив департамент інфраструктури та благоустрою ЧМР, пише molbuk.ua

{reklama}

Переможцем тендеру став Трест зеленого господарства та протизсувних робіт. На боротьбу із амброзією із міського бюджету виділили майже сто тисяч гривень.

Побороти шкідника планують до 31 жовтня.

Раніше на одній попередніх сесій міськради депутатка Ганна Скорейко закликала мерію подбати про боротьбу з амброзією, якої в Чернівцях чимало, особливо на кладовищах.

Довідка

Амброзія є одним з найвідоміших бур’янів в Україні. Відома вона не тільки завдяки широкому розповсюдженню, а й впливу на людину. Амброзію найчастіше можна зустріти уздовж доріг, біля берегів річок, на порожніх ділянках та польових угіддях.

Величезна кількість людей страждають алергічними реакціями під час цвітіння цього бур'яну. Період цвітіння амброзії - це період із середини липня до настання заморозків. Одним із найнебезпечніших алергенів для людини є її пилок.

Розмір шкоди, яку вона завдає людському здоров’ю, надзвичайний. Алергія на амброзію проявляється у вигляді нежитю, сльозотечі, першіння в горлі, чхання, закладеності носа і навіть симптомів бронхіальної астми, алергічного кон'юктивіту, атоксичного дерматиту тощо.

Особливо сприятлива для розповсюдження пилка цьогорічна спекотна погода. Тому амброзію бажано скошувати напередодні її цвітіння. А скошену рослину треба спалювати, бо її насіння може зберігатися в грунті до 50 років.

Впізнати амброзію можна за листям. Воно схоже на листя полину або соняшнику (амброзія буває двох видів). Цвіт – жовтого кольору. Виростає рослина заввишки до 180-250 сантиметрів.

Лікарі радять хворим на алергію:

триматися подалі від місць, де росте амброзія;
рідше виходити з дому в спеку та вітряну погоду;
відчинені вікна прикрити вологою марлею;
на вулиці одягати сонячні окуляри та головний убір;
повернувшись додому, обов’язково прийняти душ, промити ніс та очі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад