DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини / фоторепортаж > На флагшток у Чернівцях витратили 10 мільйонів гривень: його нікому доробити

На флагшток у Чернівцях витратили 10 мільйонів гривень: його нікому доробити

На флагшток у Чернівцях витратили 10 мільйонів гривень: його нікому доробити


У Чернівцях почастішали випадки вандалізму. Поглумилися і над фото загиблого героя на алеї Слави, яка є символом патріотизму, і знаходиться біля флагштока на вулиці Воробкевича.

Проте ця територія, за якою, здавалося би, мали ретельно доглядати, досі немає власника, пише molbuk.ua.

{reklama}

До того ж тут досі не завершено благоустрій, хоча вже витрачено 10 мільйонів гривень. Не встановлено на локації і відеоспостереження.

На заваді - бюрократична тяганина та чиновницька байдужість. Уже кілька місяців триває листування між Чернівецькою ОВА та Чернівецькою міською радою, які не можуть між собою визначити, хто ж має завершити тут роботи і витратити ще не один мільйон гривень. В умовах, коли люди віддають життя, займатися у кабінетах відфутболюванням - цинізм вищої проби.

Український прапор на флагштоці на вулиці Воробкевича видно здалеку. Кілька років тому тут облаштували територію, зробили алею Слави. Місце в Чернівцях відоме. Тут часто відбуваються різні урочисті заходи.

Проте роботи з облаштування території тут ще досі не завершили. Хоча чиновники вважають інакше. У березні на алеї Слави вандали пошкодили одне із фото загиблого героя – облили його фарбою. Знайти винуватця так і не змогли, бо на алеї Слави і біля флагштока немає відеоспостереження.

Чернівецький міський голова Роман Клічук на брифінгу розповів, що міська рада не встановлює там відеоспостереження, бо це не їхня земельна ділянка.

"У 2021 році земельну ділянку на вулиці Воробкевича передали Чернівецькій ОДА. Там встановили флагшток з прапором. Та й досі всі роботи не завершили згідно з проєктною документацією. Там поки що нічого не роблять і нам не передають. Тому наразі ділянка на балансі ОДА", – зазначив Роман Клічук і запевнив: коли територію передадуть міськраді, тоді будуть розглядати питання щодо робіт там.

"МБ" звернувся із запитом до Чернівецької ОВА, чому там не зацікавлені передати земельну ділянку міській раді. З’ясувалося, що цю територію чиновники просто футболять.

Що кажуть щодо території біля флагштока у Чернівецькій ОВА та Чернівецькій міській раді? І скільки вже витратили на облаштування території?

Вартість зросла до 24 мільйонів гривень

У 2021 році парк "Жовтневий" став замовником з виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо облаштування оглядового майданчика і встановлення флагштоку Державного Прапора України. Проєкт розробив архітектор Мар’ян Стасюк. Каже, що місце вдале, і його обрали з-поміж кількох локацій.




Так виглядає майданчик біля флагштока за авторським проєктом


Таким майданчик біля флагштока є нині.


Згодом функції замовника передали департаменту капітального будівництва Чернівецької ОВА. І вже він здійснював роботи на цьому об’єкті. Оголосили тендер – переможцем стало ПП ПВА "Котигорошко", яке мало лише два роки досвіду роботи.
За задумом архітектора, на території на вулиці Воробкевича мало бути три алеї, біля флагштока облаштований підсвічений знизу оглядовий майданчик зі сходами. І якщо алеї зроблені, то оглядовий майданчик явно ще не завершений. Замість органічного скла — порвана сітка, також треба доробити сходи, освітлення на оглядовому майданчику й близько немає. На все це витратили вже мільйони гривень. Але роботи поки що не завершені, а об’єкт не здали в експлуатацію.

Як повідомили у департаменті капітального будівництва Чернівецької ОВА, на фінансування об’єкта передбачалося у 2021 році з коштів обласного бюджету 2,5 мільйона гривень та 4,5 мільйона субвенції з державного бюджету України місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів. Того ж року на це витратили 6,3 мільйона на оплату виконаних робіт.

У 2023 році проєктно-кошторисну документацію скоригували, і виявилося, що об’єкт уже вартує майже 25 мільйонів гривень. І з обласного бюджету витратили на це ще 4,5 мільйона. Отож загалом на територію біля флагштока витратили 10,8 мільйона гривень. Але це, за документами, лише половина суми. Треба ще майже 14 мільйонів гривень.

"За ці гроші змонтовано металеву конструкцію флагштока із електричними вузлами підйомного механізму, частково облаштовано оглядові майданчики, завершено всі земляні роботи. Виконано роботи з бетонування свай, підпірних стін і колон. Завершено бетонування двох оглядових майданчиків, облаштовано центральну алею та пішохідні доріжки, частково облаштовані переносні елементи та здійснено благоустрій території. Встановлено елементи системи освітлення території. Облаштовано відпочинкові зони із декоративними елементами ландшафтного дизайну. Для завершення об’єкта необхідно виконати мощення гранітною плиткою, монтаж світлодіодної стрічки, частково монтаж зовнішнього освітлення, монтаж велопарковки, огорожі навколо оглядових майданчиків, посіяти газони", – пояснили у департаменті капітального будівництва у відповіді на запит "МБ" і запевняють, що більшість робіт уже виконано.



З міською радою домовилися про передачу об’єкта

У Чернівецькій ОВА зазначають, що з 2023 року тривають переговори з Чернівецькою міською радою щодо передачі території біля флагштока.

"22 червня 2023 під час наради керівництва ОВА, представників департаменту капітального будівництва ОВА, заступника міського голови Василя Зазуляка та директорки КП "Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка" Марти Шумілової-Лисякової, пан Зазуляк зазначив, що міська рада власними силами проведе низку робіт на території об’єкта, а також внесе цю локацію до програми "Безпечне місто" для встановлення системи відеоспостереження, що підтверджується підписаним протоколом наради від 22.06.2023", – зазначають у Чернівецькій ОВА.





У лютому 2024 року Центру культури та дозвілля імені Т. Шевченка було надіслано пакет документів для передачі об’єкта. У квітні це зробили повторно. У Чернівецькій ОВА вважають, що цією територією має опікуватися Чернівецька міська рада, адже там протягом 2024 року комунальні підприємства міста здійснювали прибирання, провели закупівлі для облаштування алеї Слави.

"Оголошення закупівель, звіти про виконання договорів, які офіційно опубліковані в Prozorro, є фактичним підтвердженням взяття відповідальності за експлуатацію", – зазначають у відповіді на запит і вважають, що публічні заяви Романа Клічука щодо неможливості передачі об’єкта є необґрунтованими.

В обласній адміністрації повідомили, що Чернівецька міська рада відмовилася взяти на баланс територію біля флагштока. Чернівецька ОВА надала лист за підписом заступника Чернівецької міськради Ігоря Крохмаля від 5 березня 2025 року. У ньому йдеться про те, що пакет документів розглянуто і встановлено невідповідності проєктно-кошторисної документації щодо обсягів виконаних робіт. Крім того, роботи не виконано в повному обсязі, зазначений об’єкт перебуває на стадії незавершеного будівництва і, відповідно, не зданий в експлуатацію. Тільки після завершення робіт, отримання сертифіката готовності об’єкта будівництва можна буде розглядати передачу цієї території на баланс Центру культури та дозвілля імені Т. Шевченка. Водночас зазначили, що комунальне підприємство не має коштів для завершення будівництва.







У Чернівецькій ОВА запевняють, що міська рада висловила готовність самостійно профінансувати завершальні роботи.

"Попри те, що об’єкт формально має статус незавершеного будівництва, більшість робіт уже виконано. У 2024 році було досягнуто згоди про передачу цього об’єкта в поточному технічному стані задля завершення його реалізації. Зокрема, саме міська рада висловила готовність самостійно профінансувати завершальні роботи", – йдеться у документі.





У Чернівецькій міській раді ж дали свою відповідь на запит щодо території біля флагштока. Тут зазначають, що Чернівецька міська рада не зверталася до Чернівецької ОВА щодо процедури передачі території. Також Чернівецька ОВА не ініціювала процес передачі цього об’єкта, а лише надала пакет документів щодо підтвердження вартості виконаних робіт.

Крім того, є заборгованість перед підрядником.

"Чернівецька міська рада не ухвалювала рішення щодо прийняття у комунальну власність об’єкта державної власності на вулиці Воробкевича. Серед чинних програм Чернівецької міської ради програми "Безпечне місто" немає. Питання встановлення відеоспостереження буде розв’язано після передачі об’єкта у комунальну власність Чернівецької міської територіальної громади", – йдеться у відповіді управління культури Чернівецької міської ради на запит "МБ".

Тут також надали лист, який скерували департаменту капітального будівництва Чернівецької ОВА, де повідомили, що, за законом, забороняється експлуатувати об’єкти будівництва, не здані в експлуатацію.


Так мав би виглядати оглядовий майданчик біля флагштока за проєктом архітектора.





Так оглядовий майданчик біля флагштока виглядає нині.


"На об’єкті повинні бути виконані всі передбачені проєктно-кошторисною документацією роботи. Треба також ввести об’єкт будівництва в експлуатацію. Після цього Центр культури та дозвілля імені Т. Шевченка розгляне питання щодо взяття його на баланс", – констатували у міській раді.
А доки суперечки за передачу території тривають, тут не виконуються жодні роботи. І оглядовий майданчик поки що зовсім не схожий на той, яким мав би бути за проєктом.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад