DataLife Engine > Новини Чернівців / кримінал > На Буковині збільшується кількість розповсюдження наркотиків: що кажуть у поліції

На Буковині збільшується кількість розповсюдження наркотиків: що кажуть у поліції

На Буковині збільшується кількість розповсюдження наркотиків: що кажуть у поліції

На Буковині частішають наркозлочини: поліцейські фіксують більше випадків продажу наркотиків та їх зберігання. Тривожним є те, що наркоторговці залучають до розповсюдження неповнолітніх. Цього року поліцейські затримали неповнолітнього наркозбувача. Під час поверхневої перевірки у нього знайшли 20 згортків із речовинами, які схожі на наркотики. За результатами дослідження, вилучена порошкоподібна речовина білого кольору в зіппакетах містила особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено в Україні – PVP. Хлопцю загрожує до шести років тюрми.

Роблять нарколабораторії у гаражах

Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із заступником начальника управління боротьби з наркозлочинністю ГУ НП в області Валентином ТКАЧЕНКОМ і дізналася, наскільки зріс обіг наркотиків.

– Ще десять років тому серед злочинів, які об’єднані в поняття "наркотичних", майже всі стосувалися суто незаконного обігу наркотиків і невеликої частки отруйних чи сильнодійних лікарських засобів. Тепер ситуація зовсім інша. Переважає незаконне виготовлення, збут чи вживання психотропних речовин. Вони стали серйозною проблемою для всіх розвинутих країн. Ці засоби значно агресивніші, отруйніші. Є серед них і швидко та сильнодійні. Залежність від них настає значно швидше. Отже, і небезпечність їх суттєво вища. Та ще більшою проблемою є їхня доступність. Якщо наркотичні засоби типу героїну, кокаїну, опіуму треба доставити до споживача з місць їх традиційного вирощування, то сучасні психотропи та сильнодійні речовини здебільшого виготовляють на місці. Сучасні технології дають змогу таку собі нарколабораторію створити на кухні багатоповерхівки або в приватному гаражі, – пояснює підполковник поліції.

За словами Валентина Ткаченка, в області спостерігається збільшення кількості випадків розповсюдження наркотиків.

– У 2024 році було зареєстровано 672 кримінальні провадження у сфері незаконного обігу наркотиків. Цього року ми вже зареєстрували 428. Треба враховувати, що наркозлочини мають прихований характер, тому їх кількість у тому чи іншому періоді може коливатися. З іншого боку, їх кількість вказує також і на рівень розповсюдження. Нині ми документуємо більше злочинів у цій сфері. Хоча й удосконалюємо методи розкриття та документування таких злочинів. Також зосереджуємося не тільки на протидії потрапляння в незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і сильнодійних речовин, а й лікарських засобів. За перший квартал цього року задокументовано 338 фактів. За аналогічний період 2024-го – 163. Збуту наркотичних засобів і психотропних речовин, зберігання – 82 випадки, за аналогічний період минулого року 62, – розповідає поліцейський.

Залучають молодь і жінок

За словами підполковника поліції, в області припинено діяльність однієї нарколабораторії та перекрито три канали контрабанди наркотичних засобів і психотропних речовин.

– Перекрили три канали надходження на нелегальний ринок прекурсорів, тобто речовин, що уможливлюють виготовлення наркотиків і психотропів. Фактів незаконного зберігання без ознак мети їх збуту задокументовано всього 82. Це підтверджує, що боротьбу ведемо не зі споживачами, а з особами, які постачають заборонені речовини, – пояснює поліцейський.

Поліцейські управління боротьби з наркозлочинами цього року припинили діяльність чотирьох організованих злочинних груп.

– Із незаконного обігу вилучено понад півтора кілограма наркотичних засобів та понад 26 кілограмів психотропних речовин. Скажу, що це дуже багато. У осіб, які причетні до незаконного обігу наркотиків, вилучено та арештовано майно та кошти на загальну суму майже дев’ять мільйонів гривень. Що ж до осіб, яких втягнуто в наркозлочинність, то про реальну картину кількості тих, хто вживає ці заборонені речовини, сказати важко. Це проблема соціальна. Точніше ми можемо встановити кількість наркозалежних, тобто хворих на наркоманію. Звичайно, ми володіємо цими цифрами, однак це прерогатива в роботі медиків. Ми боремося не з наркозалежними, а з наркоторговцями. Цього року з-поміж задокументованих фактів незаконного обігу наркотиків підозри повідомили 84 особам, – каже поліцейський.

Валентин Ткаченко зауважує, що наркоторговці до розповсюдження наркотиків дедалі частіше залучають молодь і жінок.

– Щоб розповсюджувати наркотики й психотропні речовини, злочинці використовують різноманітні способи, зокрема інтернет. Місцеві діють шляхом закладок, іногородні – через поштових операторів. Хоча окремі злочинці передають заборонені речовини з рук в руки. Вони вигадують різні способи, а ми маємо бути на крок попереду них, – підсумовує підполковник.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад