Ухилянт, якого мобілізували, здавав на Буковині дислокацію ЗСУ: як його покарали

За державну зраду Харківський суд відправив за грати мешканця Харкова, який намагався втекти з України, був мобілізований у Чернівцях у бойову бригаду, а потім почав працювати на ворога. Військовослужбовця з десантно-штурмової бригади визнали винним у державній зраді.
Про це у вироку Харківського районного суду.
{reklama}
Чоловік був мобілізований у січні-квітні 2024 року. А до того він шість разів намагався втекти з України у Молдову. Його щоразу ловили прикордонники. За це він був притягнутий до адміністративної відповідальності. Після останнього випадку втікача мобілізували.
У серпні 2024 року Юрій Шевченко за допомогою "Telegram" встановив контакт із представником окупаційної російської армії.
15 серпня 2024 року Шевченко, перебуваючи на території Чернівецької області голосовим повідомленням надав представнику російської армії відомості про перебування в цей день військовослужбовців ЗСУ, і себе в тому числі на пункті постійної дислокації, а також про подальше своє перебування разом з іншими військовослужбовцями ЗСУ на території санаторію.
Наступного дня він передав ворогу інформацію щодо підрозділів ЗСУ, які відправлялися у Сумську та Курську область.
Усього у серпні 2024 року зрадник дев’ять разів передавав ворогу інформацію і це була інформація не лише по Чернівецькій області, а й по Харківській. У тому числі за завданням ворога зібрав інформацію щодо військової частини ППО, інформацію про розташування підрозділів ЗСУ.
23 серпня 2024 року військового було затримано.
На суді зрадник визнав свою вину та розкаявся. Він пояснив, що шість разів намагався нелегально перетнути кордон між Україною та Молдовою та всі шість разів ці намагання були припинені Державною прикордонною службою України, а він був шість разів притягнутий до адміністративної відповідальності.
Після останньої спроби обвинувачений був мобілізований до ЗСУ. Зрозумівши неможливість для нього залишення території України, обвинувачений у мережі інтернет познайомився з особою, яка визначена в обвинувальному акту. Він покладався на те, що йому допоможуть перетнути кордон. Особа, яка обіцяла йому допомогу, вимагала за це не грошової винагороди, а виконання конкретних завдань щодо надання та перевірки інформації. За його показаннями він усвідомлював злочинність своїх дій, але все ж таки виконував їх, виправдовуючи відсутністю шкоди.
Суд призначив зраднику покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад