«Бійцям потрібна допомога в адаптації»: у Чернівцях відкрили Центр ветеранського розвитку - фото та відео

Учора, 16 квітня, у Чернівцях відкрився Центр ветеранського розвитку.
Кореспондентка molbuk.ua повідомляє, що простір розміщено на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: вул. Рівненська, 14 (8 корпус ЧНУ).
{reklama}
У Центрі ветерани та ветеранки можуть здобути нові професійні навички, пройти перекваліфікацію або вдосконалити вже наявні знання. Крім того, тут надаються консультації з психологічних, соціальних, правових та інших питань, пов’язаних з адаптацією до цивільного життя.
За словами кандидата історичних наук, доцента кафедри педагогіки та соціальної роботи факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ Олега Шманька, кількість бійців, які повертаються після поранень, щодня зростає.



"Зростає кількість ветеранів з інвалідністю"
"Через рік-два кількість осіб з інвалідністю, у тому числі учасників російсько-української війни, може досягти 4 мільйонів. Захисники та їхні родини повинні адаптуватися до нового життя.


Наше завдання – допомогти їм у цьому процесі: соціально, правово, психологічно. Багато хто не знає про свої права, пільги та інші види підтримки. У нас є фахівці, які готові допомогти", – зазначає Олег Шманько.
Центр також планує співпрацю з територіальними громадами, зокрема – у підготовці Фахівців соціального супроводу ветеранів. Зараз їх близько 30, і більшість не має профільної освіти, тому проходитимуть підвищення кваліфікації на базі Центру.

"Центр відповідає вимогам Міністерства у справах ветеранів щодо приміщень та технічної бази. Спеціалісти й викладачі ЧНУ консультуватимуть у визначені години з соціальних, юридичних питань, отримання посвідчень, довідок, грошової допомоги.
Наша мета – вирішувати їхні проблеми й показати, що держава повернулася до них обличчям", – додає Олег Шманько.
Центр працюватиме з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Контактну інформацію розмістять на сайті університету.
"Хоч 8 корпус університету розташований не в центрі міста, він найновіший і найкраще пристосований до потреб людей з інвалідністю: має пандуси, ліфти, зручний доступ.

Ми вже плануємо співпрацю з "Ветеранським хабом" щодо організації соціального таксі – щоб маломобільні люди могли безперешкодно дістатися до Центру", – розповідає Олег Шманько.
Можливість нетворкінгу та підтримки
Керівник обласного комунального закладу "Ветеран-Хаб" Олександр Кошовий зазначає, що в Центрі працюватимуть провідні фахівці: реабілітологи, психологи, юристи та спеціалісти із соціального супроводу.


"Мова йде про різні напрямки. Ми хочемо створити простір для нетворкінгу, заходів, зустрічей побратимів. Сьогодні є кілька таких місць на місцевому рівні, але вони вже переповнені. Люди приходять зранку, чекають, п’ють каву, спілкуються, радяться перед робочим днем.
Тому ми розуміємо: Центр має бути в місті – там, де є можливість і відпочити, і отримати необхідну підтримку", – говорить Олександр Кошовий.
Допомогти розвитку Центру може і молодь.
"Ми – тільки за! Перше, що ми вирішили з побратимами, – це познайомитися з молоддю. Адже молодь – як пластилін: її можна сформувати під актуальні потреби.
Її легко залучити до ініціатив. Ми вже зустрічалися з місцевим та обласним молодіжним парламентом – це дуже потужна сила", – додає керівник "Ветеран-Хабу".


На відкритті Центру ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова підписали меморандум про співпрацю.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад