DataLife Engine > Новини Чернівців > Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА

Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА

Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА


Буковинців та всіх, хто цікавиться історією України, запрошують відвідати криївку в селі Усть-Путила на хуторі Горби.

Більше про це цікаве місце розповідають на фб-сторінці Нацпарку "Черемоський", пише molbuk.ua

{reklama}

1 жовтня 2023 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці та українських захисників і захисниць України, у селі Усть-Путила на хуторі Горби відбулося урочисте відновлення криївки полеглим Героям УПА в рамках проєкту "Криївка - символ боротьби".



Відкриття криївки - це символ національної гордості героїчного спротиву українців у нерівній боротьбі із більшовицько-комуністичною окупацією в період 40-х та 50-х років минулого століття.



Криївка - це своєрідний музей, осередок національно-патріотичного виховання. У ній розташовані стенди з розповідями про визвольний рух на Путильщині.

Господарює тут Микола Штефуряк – онук дідів-УПАвців, син висланої до Сибіру гуцулки та батько захисника України. Створював криївку пан Микола власним коштом та з допомогою близьких.



Також люди в селі зносили речі до криївки. Кожна деталь відтворена з любов’ю до історії та прагненням зберегти пам'ять про тих, хто віддав своє життя заради майбутнього України та заради переосмислення цінності нашої свободи.



Відкриваючи двері, ви опиняєтеся у просторі, де час повернув нас на десятиліття назад – в період нелегкої боротьби українського народу за свободу. Це місце, де історія оживає, нагадуючи про незламний дух земляків тих, що боролись за незалежність і свободу, що віддали життя за волю України.



За словами господаря, у регіоні діяли близько 20 криївок, які є позначені на карті. Вони були різними, слугували для зберігання зброї та провіанту. У деяких криївках переховувалися провідники УПА.



Сьогодні, на тлі війни в Україні, уроки минулого набувають ще більшої значущості. Сучасні захисники, як і їхні предки, боронять рідну землю, відстоюючи не лише територію, а й свободу, гідність та національну ідентичність.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад